2010 Rugsėjo 30

Sveikata

Operacijų Lietuvoje atliekama vis daugiau

veidas.lt

Nuolat tobulėjanti chirurginė medicina Lietuvoje didina ir pačių operacijų kiekį. Statistikos duomenys rodo, kad kasmet Lietuvoje atliekama keliolika ar net keliasdešimt tūkstančių operacijų daugiau.

Praėjusiais metais vien pagrindinės trys šalies universitetinės ligoninės atliko pusę visų šalies chirurginių operacijų: Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos – per 25 tūkst., Kauno medicinos universiteto klinikos – per 61 tūkst.

Kad operacijų išties sparčiai daugėja, rodo ir Klaipėdos universitetinės ligoninės pateikti duomenys – per pastaruosius devynerius metus šioje ligoninėje atlikta gerokai daugiau operacijų: 2000 m. jų buvo atlikta per 11 tūkst., o 2009 m. – daugiau kaip 26 tūkst.

Įdomu tai, kad kinta ne tik operacijų skaičius, bet ir jų sezoniškumas. Vilniaus miesto universitetinės ligoninės atstovai pastebi, kad iki šiol dažniausiai vasarą ištuštėdavę ligoninės chirurgijos skyriai šiemet buvo pilni. Taip pat kasmet sparčiai daugėja ir dienos chirurgijos operacijų – tokių operacijų, po kurių pacientas išleidžiamas į namus tą pačią dieną arba kitos dienos rytą.

Iš viso per šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvoje atlikta 115,7 tūkst. operacijų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...