2010 Gegužės 12

Sveikata

Metas skiepytis

veidas.lt

BFL

Artėjant vasarai ima didėti pavojus užsikrėsti infekcinėmis ligomis, todėl medikai rekomenduoja pasiskiepyti.

Šiemet suaugusieji jau gali nemokamai pasiskiepyti nuo difterijos bei stabligės. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė primena, kad iki lapkričio 1 d. galima nemokamai pasiskiepyti ir nuo pandeminio gripo. Vėliau už vakciną nemokės tik žmonės iš rizikos grupių – vaikai iki dvejų metų, 65-erių sulaukę senjorai ir nėščiosios. O skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami ir kainuoja daugiau nei šimtą litų.

Priminsime, kad tie, kurie vyksta į egzotines šalis, skiepais turi susirūpinti mažiausiai prieš mėnesį. Nors privalomas tik geltonojo drugio skiepas, keliaujantiems į Afriką, Aziją ir Pietų Ameriką rekomenduojama pasiskiepyti ir nuo vidurių šiltinės, meningokokinės infekcijos bei choleros. Tuo tarpu vaikus derėtų skiepyti nuo hepatito A bei rotavirusinės infekcijos, o ketinantiems viešėti ilgiau – ir nuo hepatito B.Lietuvoje 96–99 proc. vaikų paskiepijami nuo tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, tymų, parotito, raudonukės ir Haemophilus influenzae B infekcijos. Valstybės lėšomis žmonės taip pat skiepijami ir nuo pasiutligės bei stabligės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...