2010 Gruodžio 19

Izraelio ministras ir Lietuvos premjeras aptarė galimą bendradarbiavimą aukštųjų technologijų srityje

veidas.lt

Vizitą Izraelyje sekmadienį pradėjęs premjeras Andrius Kubilius susitiko su Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministru Benyaminu Ben Eliezeru (Binjaminu Ben Eliezeru), su kuriuo aptarė galimą bendradarbiavimą aukštųjų technologijų srityje.

“Premjeras ir ministras aptarė galimus bendradarbiavimo kelius”, – BNS sakė premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.

Anot V.Valentinavičius, Izraelio ministras pabrėžė, jog, nepaisant sunkmečio, “žiūrima toliau nei rodo krizės skaičiai”. Premjero patarėjo žodžiais, aptarta galimybė atverti naują etapą Lietuvos ir Izraelio ekonominiuose santykiuose.

“Izraelis turi pranašumą aukštųjų technologijų srityje, į Lietuvą gali atvežti ko tik reikia. Žemės ūkio, vandens gryninimo operacijos, energetika – tokio tipo investicijos”, – sakė V.Valentinavičius.

Pasak jo, A.Kubilius savo ruožtu susitikime su ministru kalbėjo apie gerą infrastruktūrą Lietuvoje – vieną didžiausių mobiliojo ryšio skverbtį bei “gerą švietimą, kuris ruošia daug specialistų, galinčių dirbti aukštųjų technologijų srityje”.

B.Ben Eliezeris ir Lietuvos ūkio ministras Dainius Kreivys taip pat pasirašė Lietuvos ir Izraelio vyriausybių susitarimą dėl dvišalio privataus sektoriaus bendradarbiavimo pramoninių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje.

V.Valentinavičiaus teigimu, A.Kubilius sekmadienį taip pat aplankė Raudų sieną. Vakare premjeras dalyvaus parodos “Dvasinis žydų pasipriešinimas. Vilniaus geto afišos” atidarymo ceremonijoje.

Sekmadienį premjeras pradėjo oficialų vizitą Izraelyje, kur ketina gerinti dvišalius santykius, artimiau susipažinti su Vidurio Rytų regiono ir Izraelio saugumo situacija ir ieškoti investicijų į aukštųjų technologijų sektorių.

Lietuvos premjeras sekmadienio rytą atvyko į Jeruzalę, kur dalyvavo vainiko padėjimo ceremonijoje ant sionizmo kūrėjo Teodoro Herzlio kapo, taip pat pasodino alyvmedį Tautų giraitėje.

Vėliau A.Kubilius dalyvavo mišiose Šv. Išganytojo bažnyčioje, kurias laikė Romos katalikų bažnyčios Šventojoje žemėje vadovas – Lotynų patriarchas Fouadas Twalas (Fojadas Tvalas). Po mišių patriarchas Lietuvos premjerą apdovanojo Šventosios žemės Kryžiaus ordinu.

Per vėliau vykusį A.Kubiliaus susitikimą su patriarchu, pasak V.Valentinavičiaus, kalbėta apie taiką Šventojoje žemėje bei apie ypatingus Lietuvos kaip katalikiškos šalies ryšius su Šventąja žeme.

Vizito metu numatyti ir Lietuvos Vyriausybės vadovo susitikimai su prezidentu Shimonu Peresu (Šimonu Peresu), ministru pirmininku Benyaminu Netanyahu (Benjaminu Netanjahu), Kneseto pirmininku Reuvenu Rivlinu, Kneseto parlamentinės opozicijos lydere Tzipi Livni, Izraelio banko valdytoju Stanley’u Fischeriu (Stenliu Fišeriu).

Į Lietuvą A.Kubilius grįš ketvirtadienį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...