2011 Vasario 24

Artimieji Rytai

Obama ragina pasaulį bendromis jėgomis nutraukti smurtą Libijoje

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį paragino tarptautinę bendriją suvienyti jėgas ir priversti Libiją atsakyti už žiaurų protestų slopinimą.

Pastarasis B.Obamos pareiškimas buvo iki šiol griežčiausia Vašingtono reakcija į įvykius šioje Šiaurės Afrikos valstybėje. Anksčiau Jungtinės Valstijos sulaukė kritikos už tai, kad laikosi pernelyg švelnios pozicijos dėl įvykių Libijoje.

Pirmą kartą per televiziją komentuodamas Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) sprendimą panaudoti jėgą prieš demonstrantus, B.Obama kreipėsi į JAV sąjungininkes ir pažadėjo pasiūlyti “platų spektrą galimybių”, kaip nutraukti “pasipiktinimą keliantį” kraujo liejimą.

Amerikiečių pareigūnai sakė, kad Vašingtonas svarsto naujų sankcijų galimybę ir kitus galimus žingsnius prieš Libiją. Tai daryti Baltuosius rūmus verčia augantis politinis spaudimas B.Obamos administracijai duoti griežtesnį atsaką.

Ankstesnė atsargi administracijos pozicija dėl smurto Libijoje, kur, pasak vieno buvusio šalies ministro, žuvo tūkstantis žmonių, regis, buvo sąlygota Vašingtono nerimo, kad prieš Libijoje esančius amerikiečių diplomatus ir JAV piliečius gali būti imtasi atsakomųjų veiksmų.

Tačiau trečiadienio vakarą Tripolio uoste jau stovėjo JAV užsakytas keltas, galintis plukdyti 575 keleivius. Keltas laukė, kol pagerės oro sąlygos ir jis galės pradėti evakavimo misiją ir plaukti į Maltą.

“Kančios ir kraujo liejimas kelia pasipiktinimą ir yra nepriimtini”, – sakė B.Obama, kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose.

“Taip pat nepriimtini grasinimai ir nurodymai šaudyti į taikius protestuotojus ir toliau bausti Libijos žmones. Šie veiksmai pažeidžia tarptautines normas ir bet kokias elementarias elgesio normas. Šis smurtas privalo liautis”, – pabrėžė prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...