2011 Vasario 23

Libija

Lokerbio sprogdinimą nurodė surengti pats Kadhafi

veidas.lt

Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) pats asmeniškai nurodė 1988 metais susprogdinti vadinamąjį Lokerbio lėktuvą, pareiškė buvęs teisingumo ministras Mustapha Abdeljalilis (Mustafa Abdeldžalilis) interviu Švedijos dienraščiui “Expressen”.

“Turiu įrodymų, kad Kadhafi davė įsakymą dėl Lokerbio”, cituodamas pirmadienį sakytus atsistatydinusio ministro žodžius trečiadienį rašo laikraštis.

Dėl “Pan Am” keleivinio lėktuvo susprogdinimo virš Škotijos Lokerbio miesto 1988 gruodžio 21 dieną 2001 metais buvo nuteistas Libijos pilietis Abdelbasetas Ali Mohmetas al Megrahi (Abdelbasetas Alis Mohmetas Megrahis). Per išpuolį žuvo 270 žmonių, dauguma kurių buvo amerikiečiai.

Tačiau 2009 metų rugpjūčio mėnesį teisę atskirai tvarkyti juridinius reikalus turintys Škotijos teisėsaugos pareigūnai užjautė 58-erių A.A.M.Meghrahį ir paleido jį į tėvynę, nes medikai nustatė, jog jis serga prostatos vėžiu ir gyventi jam liko vos trys mėnesiai.

Sprogdintojo paleidimas ir jo kaip didvyrio sutikimas Tripolyje sukėlė daugelio šalių pasipiktinimą, dar didesnį Jungtinių Valstijų nepasitenkinimą kelia faktas, kad nusikaltėlis tebėra gyvas praėjus beveik pusantrų metų nuo jo sugrįžimo į Libiją.

Remiantis M.Abdeljaliliu, M.Kadhafi “įsakė Megrahi įvykdyti tai (susprogdinti lėktuvą)” ir labai stengėsi, kad vėliau sprogdintojas būtų paleistas, taip norėdamas užtikrinti, kad niekas nesužinotų apie jo vaidmenį rengiant šį sąmokslą.

“Norėdamas tai nuslėpti, jis darė viską, kas jo galioje, kad susigrąžintų Megrahį iš Škotijos”, – sakė buvęs ministras.

Laikraščio “Expressen” žurnalistas su M.Abdeljaliliu 40 minučių kalbėjosi Libijoje “vieno didelio miesto parlamente”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...