2011 Birželio 01

Nužudytas advokatas S. Novikovas

veidas.lt

BFL

Vilniuje K. Kalinausko gatvėje, netoli banko ”Citadele”, trečiadienio pavakarę rastas nužudytas advokatas, Vilniaus miesto tarybos narys ir Lietuvos kikbokso federacijos prezidentas 47-erių Sergejus Novikovas.

Jis buvo nusikalstamo susivienijimo “Vilniaus brigada” narių gynėju, teisme taip pat yra gynęs su Valerijaus Januškevičiaus gauja teistą asmenį.

Advokato praktika S.Novikovas vertėsi 21 metus, dirbo advokatų kontoroje “Novikov, Baranskis ir partneriai”.

Įvykio vietoje esantis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas BNS sakė, kad advokatas nužudytas, tačiau kol kas nenustatyta, ar jis nušautas. Kūno radimo vieta aptverta, joje dirba pareigūnai ir ekspertai.Pastarieji turėtų pasakyti – žmogus buvo nušautas ar mirė dėl kitų priežasčių.

Įtariamieji advokato nužudymo kol kas nenustatyti ir nesulaikyti.

”Dar per mažai laiko praėjo. Nežinom jokių motyvų”, – BNS sakė K. Lančinskas.

“Toks nusikaltimas Vilniuje yra labai retas”, – BNS sakė K. Lančinskas.

Advokato kūnas rastas arti miesto centro esančioje gatvėje, kūnas gulėjo prie automobilio.

Į savivaldybės tarybą S.Novikovas pateko pagal Darbo partijos sąrašą.

Darbo partijos frakcijos Vilniaus taryboje seniūnė Jolanta Grigutienė BNS sakė, kad yra labai sukrėsta įvykio ir negali nieko komentuoti.

Advokatas buvo vedęs, turėjo tris vaikus. Išrinktas į Vilniaus tarybą deklaravo turintis įvairaus turto už daugiau nei 3 mln. litų.

”Skaudus ir skandalingas įvykis. Tenka su optimizmu laukti priežasčių ir motyvų”, – BNS sakė žinomas Vilniaus advokatas, buvęs teisėjas ir Advokatų tarybos pirmininkas Rimas Andrikis.

“Aš su Sergejumi buvo susitikęs neseniai, prieš porą savaičių, jis buvo patenkintas, kad įsisuko į politinę veiklą, jokių nuogąstavimų neišreiškė”, – prisiminimais dalijosi R. Andrikis. Jis kolegos nužudymo nesietų su asmeniniu gyvenimu.

Patyręs teisininkas sako, kad Lietuvoje trūksta bet kokio saugumo jausmo – socialinio, ekonominio.

“Bet kuriam žmogui nesaugu gyventi Lietuvoje. Žmonės apsitveria tvoromis, įsistato neperšaunamas duris”, – komentuodamas miesto centre įvykdytą brutalų nužudymą sakė teisininkas.

Jo teigimu, smurto atvejai prieš advokatus nėra pavieniai – tai tik parodo, “kokia neapginta ta profesija, kurią visi niekina”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...