2011 Birželio 02

Lietuvoje darosi nebesaugu

veidas.lt

BFL

Vakar po pietų pasklido žinia, kad Vilniaus K. Kalinausko gatvėje nužudytas žinomas advokatas ir Vilniaus tarybos narys Sergejus Novikovas. Kraupi žinia sukėlė daug klausimų ir privertė manyti, kad „Lietuva atblokšta į gangsterių laikus”.

Tokia antrašte šiandien „pasipuošė“  „Lietuvos žinios“. Dienraštis skelbia – „Prezidentūrai toliau eksperimentuojant su generaliniu prokuroru iš Akmenės, valdančiajai koalicijai stebint vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio skandalų serialą, Lietuva sugrįžo į seniai jau pamirštus gangsterių laikus. Vakar Vilniaus centre vidury baltos dienos buvo nužudytas žinomas advokatas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Sergejus Novikovas.”

„Vilniaus diena“ rašo, kad tai tarsi scena iš Holivudo trilerio apie negailestingą mafiją. Dienraštis praneša – „Sužinojus, kad nužudytasis yra žymus advokatas ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, į įvykio vietą atvyko ir pats Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas bei jo pavaduotojas Antonis Mikulskis. Buvo iškviestas ir kinologas su tarnybiniu šunimi.

Geriau apžiūrėję kūną, kriminalistai vis dėlto suabejojo, ar advokatas buvo nušautas. Atsirado kita nužudymo versija – S. Novikovas buvo nudurtas per apiplėšimą arba jį imituojant.“

„Respublikoje“ rašoma, kad policija turi ne vieną versiją. „Nusikaltimo versijų turime, jas tiriame, tačiau viešai skelbti nenorime. Dirbame. Kita vertus, nuo nusikaltimo praėjo mažai laiko, reikia surinkti papildomų faktų, apklausti aukos artimuosius. Todėl rytoj versijos gali keistis – vienas atmesime, kitas tirsime“, – kalbėdama su „Respublika“ sakė Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.

„Vilniaus diena“ priduria, kad „S. Novikovas iš banko pinigų nepasiėmė. Jame vyras tvarkėsi kredito reikalus. Šiame banke advokatas buvo pasiėmęs paskolą.

Vis dėlto prie kūno nerasta kai kurių asmeninių miesto tarybos nario daiktų. Šalia aptikta tik S. Novikovo asmens tapatybės kortelė. Tačiau, kriminalistų teigimu, jei tai ir buvo apiplėšimas, jis buvo gerai iš anksto suplanuotas. Mat viena S. Novikovo automobilio padanga buvo pradurta.

S. Novikovas buvo vienas turtingiausių Vilniaus savivaldybės tarybos narių. Jį pagal turtą aplenkė tik Šarūnas Birutis ir Artūras Zuokas. Advokatas savo deklaracijoje teigė sukaupęs turto ir piniginių lėšų už 3,7 mln. litų.”

Dienraštis teigia, kad galimi ir „Vilniaus brigados“ pėdsakai. „Garsios „Vilniaus brigados“ laikais S. Novikovas buvo šios nusikalstamos grupuotės advokatas ir gindavo į teisėsaugos akiratį patekusius gaujos narius.

S. Novikovo tapimas Vilniaus miesto tarybos nariu nepatiko buvusiems „brigadininkams“ arba bent prisistatančiais jais. Praėjusią savaitę redakcija gavo laišką, kuriam žurnalistės prašyta pasidomėti šio advokato praeitimi.“

Tačiau, kaip teigiama „Lietuvos ryte”, S. Novikovas norėjo ramaus gyvenimo: „Taip daug geriau. Atstovaudamas banditams nežinai, ką gausi – honorarą ar kulką į kaktą. O su įmonėmis ar verslininkais daug paprasčiau – sutari dėl sėkmės mokesčio ir esi garantuotas, kad uždirbsi didelius pinigus”, – tuomet kalbėjo S. Novikovas.

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...