2011 Birželio 23

Buvęs boksininkas prisipažino nužudęs S.Novikovą

veidas.lt

BFL

Su Vilniaus nusikalstamu pasauliu siejamas buvęs boksininkas Jonas Dambrauskas prisipažino birželio 1-ąją nužudęs sostinės advokatą Sergejų Novikovą, tačiau vėliau ėmė keisti savo parodymus, rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Pasak publikacijos, J. Dambrauskas ant keturių lapų parašytą prisipažinimą pareigūnams pateikė praėjusį penktadienį ir sutiko dalyvauti parodymų patikrinimo vietoje K. Kalinausko gatvėje.

Teigiama, kad praėjusį penktadienį jis buvo atvežtas į nusikaltimo vietą ir smulkiai papasakojo, kaip buvo nužudytas advokatas. Vėliau įtariamasis parodė, kur sprukdamas motoroleriu numetė pirštines ir žmogžudystės įrankį peilį. Apžiūrėję šią vietą, pareigūnai rado kruviną pirštinę, ant kurios, preliminarius ekspertų duomenis, yra S. Novikovo kraujo. Žmogžudystės įrankis rastas nebuvo, už jo pateikimą pažadėta premija.

Tačiau, dienraščio teigimu, šį pirmadienį J. Dambrauskas iš dalies pakeitė savo parodymus. Dabar įtariamasis tvirtina, kad advokatą žudė ne jis, tačiau kitas žmogus, o jis tik viską stebėjo iš šalies. Esą nebuvo planuota nužudyti S. Novikovo – norėta jį tik pamokyti.

Anot “Lietuvos ryto”, J. Dambrauskas prisipažino po to kai buvo garantuota, jog jis bus nuteistas ne ilgiau kaip aštuonerių metų laisvės atėmimu.

Teigiama, jog tyrėjai išsiaiškino, kad S. Novikovą ir J. Dambrauską siejo bendri verslo reikalai. Paaiškėjo, kad J. Dambrauskas per tarpininkus turi įsigijęs sostinės Olandų gatvėje įsikūrusių bendrovių Vilniaus laidojimo rūmų ir Laidojimo rūmų akcijų bei daro didelę įtaką jų direktoriui Vitalijui Gasperovičiui. Šių įmonių akcininkas buvo ir S. Novikovas. Tą dieną, kai buvo nužudytas,advokatas turėjo įsigyti laidojimo bendrovių akcijų ir tapti kontrolinio paketo savininku.

V. Gasperovičius šiuo metu yra Lenkijoje.

Pasak dienraščio, pareigūnus pas J. Dambrauską atvedė jo turimas motoroleris. Būtent tokį motorolerį netoli nusikaltimo vietos matė ir gerai įsidėmėjo, o vėliau pareigūnams apibūdino vienas iš apklaustų liudininkų. Pareigūnai susisiekė su verslininkais, prekiaujančiais tokios markės motoroleriais, ir sužinojo, kad vieną dar pernai nusipirko 40-metis J. Dambrauskas.

47-erių S. Novikovo kūnas su durtine žaizda krūtinėje rastas birželio 1-osios pavakare netoli Vilniaus centro esančioje K. Kalinausko gatvėje, netoli banko ”Citadele”.

Advokato praktika S. Novikovas vertėsi 21 metus, dirbo advokatų kontoroje “Novikov, Baranskis ir partneriai”.

Į savivaldybės tarybą jis pateko pagal Darbo partijos sąrašą, tačiau partijos nariu nebuvo.

Advokatas buvo vedęs, turėjo tris vaikus. Išrinktas į Vilniaus tarybą deklaravo turintis įvairaus turto už daugiau nei 3 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Vilnietis Vilnietis rašo:

  Dabar masciau ir izvelgiau pareigunu klasta! Labai itartina tai, kad puslapis komentarasLt jau 22 diena parase, kad Jonas tipo prisipazino ir parase kad policijos departamente informatorius pamate vieno dienrascio zurnalista ir kad pareigunai nori sia informacija paviesinti per dienrasti. Tada 23 diena pasirodo straipsnis lryte su smulkiu aprasymu. Prokurorai supyke atseit iskelia baudziamaja byla tam zurnalistui, kuriam dave tokia info kuri turi buti paviesinta viesai. Tai kodel tada neiskelia bylos tam straipsniui kuris jau 22 diena parase apie tai? Ogi paslaptis visame tame manau tokia, kad Jonas visiskai neprisipazino, o pareigunai nesuranda Vitalijaus kuris poilsiauja Lenkijoje. Tada tokia info ismetama i spauda tam, kad Gasperovicius perskaitytu budamas uzsienyje ir issigastu. O tada jau pareigunams pagavus Gasperoviciu, butu labai lengva ji prispausti prisipazinti, nes tipo Jonas juk jau prisipazino ir dave parodymus : ) O Jonas poto sakytu, as juk nieko neprisipazinau, bet jau saukstai butu po pietu… O prokuratura sakytu, juk mes sakeme , kad ta informacija neatitinka tikroves : ) O korespondentas sakytu, oiii sorry, mano informatorius mane klaidingai informavo : ) Na cia tik mano pamastymas, bet manau jame teisybes gali buti : )

 2. Zana Zana rašo:

  LOGIŠKAI IŠMĄSTYTA


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...