2010 Birželio 29

Rinkimai

Seimas nuo visuomenės nuslėpė projektą

veidas.lt

Seimas vėl mėgins balsuoti dėl Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisų projekto. Koks jis bus, žino tikriausiai tik speciali komisija, kuri buvo sudaryta redaguoti projektą. Ankstesnis, kurį buvo pateikęs Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, buvo atmestas.

Seimo nariams nepatiko jame siūlyta naujovė – savivaldybių teritorijų suskirstymas į vidaus daugiamandates rinkimų apygardas, taip suteikiant rinkėjams galimybę balsuoti už geriau pažįstamus kandidatus. Bendruomenių asociacijų nariai pasipiktino, kad įstatyme taip pat gali išnykti galimybė kandidatuoti visuomeninėms organizacijoms. Praėjusią savaitę bendruomenių atstovai viešai įspėjo politikus, kad kreipsis į prezidentę, prašydami nepasirašyti įstatymo, ir žadėjo per rinkimus vis tiek teikti sąrašus Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Atmesto įstatymo projekto rengimo darbo grupėje dalyvavęs Vilniaus Žvėryno bendruomenės atstovas Liuvikas Ragauskis “Veidui” sakė, kad Seimo istorijoje niekas neprisimena kito tokio atvejo, kad būtų sukurta speciali laikinoji redagavimo komisija, užuot grąžinus projektą tobulinti Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui. “Vienas klausimas – ar komisija buvo sudaryta teisėtai? O kitas – ar Seimas nemėgina apeiti Konstitucinio Teismo nutarties ir dar kartą neleisti kelti kandidatų visuomeninėms organizacijoms. Visuomenė su nauja projekto redakcija liks nesupažindinta”, – teigė L.Ragauskis.

Projekto redagavimo komisijai vadovaujantis Seimo narys Algis Čaplikas patvirtino, kad antradienį Seimas balsuos dėl šio įstatymo, nes buvo įsipareigota jo pataisas priimti dar pavasario sesijoje, kuri jau baigiasi: “Pasiūlymai vėl pilasi kaip iš gausybės rago. Norėtųsi, kad įstatymas įsigaliotų, mes privalome įvykdyti Konstitucinio Teismo nutartį, kad savivaldos rinkimuose galėtų dalyvauti ir nepartiniai asmenys”.

Kaip projektas atrodys antradienį, kai Seimo nariai susirinks į posėdį, praėjusią savaitę prieš Joninių šventes dar buvo nežinoma. L.Ragauskis sakė, kad mėginama suplakti individualius asmenis į vieną sąrašą su partiniais. “Tačiau kaip į tai žiūrės rinkėjas, jeigu tame pačiame sąraše matys sau nepriimtiną politiką? – klausė bendruomenės atstovas. – Yra ir kitas aspektas: jeigu individualus asmuo balsų surinks daugiau, negu numatyta kvotoje vienam mandatui, visi kiti balsai taps tarsi nereikalingi, iš jų naudos gaus partijos. Manau, šitaip rengiant įstatymo projektą pažeidžiamos Konstitucijos normos”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...