2011 Balandžio 05

LIetuva - Norvegija

Norvegija remia Lietuvos ir Baltijos šalių siekį išsivaduoti iš energetinės izoliacijos

veidas.lt

Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas patikino, jog jo šalis remia Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių siekį kuo greičiau išsivaduoti iš energetinės izoliacijos ir yra pasiryžusi aktyviai bendradarbiauti šių tikslų siekiant, teigia Norvegijoje viešinti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

D.Grybauskaitės susitikime su Norvegijos ministru pirmininku aptarti Lietuvos ir Norvegijos dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas užsienio politikos ir saugumo, ekonomikos ir energetikos srityse bei Baltijos šalių energetinės izoliacijos panaikinimo klausimai, pranešė Prezidentūra.

“Lietuva aktyviai kuria Baltijos šalių elektros rinką su tikslu įsijungti į Šiaurės Europos šalių elektros sistemą NordPool. Sėkmingai vyksta elektros jungčių su Šiaurės Europa projektai. Lietuva tvirtai apsisprendusi statyti suskystintų dujų terminalą. Visa tai atveria labai palankias perspektyvas bendradarbiauti su Norvegija, ypač energetikos srityje, įskaitant galimybę ateityje pirkti norvegiškas dujas”, – sakė D.Grybauskaitė.

Po susitikimo Lietuvos prezidentės ir Norvegijos premjero vadovaujamų delegacijų ministrai pasirašė dvišalio susitarimo memorandumus dėl 2009-2014 metų Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės (EEA) finansinių mechanizmų įgyvendinimo, kurie numato 84 milijonų eurų paramą Lietuvos projektams, ir dvišalę sutartį dėl asmenų, nuteistų laisvės atėmimu, perdavimo bausmei atlikti į nuteistojo šalį, kuri, pasak Lietuvos vadovės, padės abiems valstybėms geriau kovoti su nusikalstamumu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Norvegijos karaliumi Haraldu V Akešhiuso tvirtovėje padėjo gėlių vainiką prie Nacionalinio paminklo. Lietuvos vadovė taip pat lankėsi Norvegijos parlamente Stortinge, kur su jo pirmininku Peru Kristianu Fossu (Peru Kristianu Fosu) aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus, Stortingo vaidmenį ir paramą Lietuvai atkuriant nepriklausomybę.

D.Grybauskaitė per iškilmingą priėmimą Norvegijoje taip pat sakė, kad jos valstybinis vizitas šioje šalyje – “išskirtinė galimybė sutvirtinti Norvegijos ir Lietuvos bendravimą.

“Šiais metais Norvegija ir Lietuva mini diplomatinių santykių dvidešimtmetį. Tai yra ne tik atmintina diena mūsų bendro diplomatinio darbo kalendoriuje, tai – mūsų bendros istorijos dalis. Šiaurės Europos valstybės buvo pačios drąsiausios ir

pirmosios suskubo pripažinti mūsų atsikūrusios valstybės nepriklausomybę”, – kalbėjo prezidentė.

Anot jos, Lietuvos teatro režisierius Oskaras Koršunovas Norvegijoje “turbūt žinomas ne mažiau nei gimtojoje Lietuvoje, kaip ir Norvegijos choreografas Jū Striomgren puikiai pažįstamas lietuviams”.

“Didžiuojamės matydami tokius gražius mūsų kultūrinio bendradarbiavimo vaisius”, – sakė Lietuvos vadovė.

+370 5 2058510

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...