2014 Rugpjūčio 02

Norvegija: dramatiška gamtos didybė ir vikingų paslaptys

veidas.lt


Brangu ir milžiniški atstumai tarp turistinių objektų, tačiau pasakiškai gražu. Tai, ko gero, taikliausias kelionės po Norvegiją apibūdinimas.

“Į Norvegiją reikia keliauti ne architektūrinių ar istorinių paminklų ieškoti, o gėrėtis unikaliais ir fantastiškais gamtos vaizdais – įspūdingais fiordais, didingais kalnais ar vaizdingomis pakrantėmis”, – sako aistringa keliautoja Rasa Vaitkutė, jau tryliktus metus gyvenanti Norvegijoje.

Didžiausi ir gražiausi fiordai
Vienas įdomiausių Norvegijos turistų traukos taškų – fiordai. Didžiausias ir ilgiausias Norvegijos fiordas yra Sognės. Plonytė jūros juosta, įrėminta beveik vertikaliai į 900 m aukštį kylančių akmeninių sienų, nuo kurių krioklių kaskadomis žyra tirpstančių ledynų upelių vandens purslai, ne vienam keliautojui atima žadą. Būtent šiame fiorde net vaizduote neapdovanotas žmogus nesunkiai gali įsivaizduoti tingiai ant vandens besisupančią, kvadratinėmis burėmis pasidabinusią grėsmingą IX–XI a. vikingų laivų armadą.
Sognės fiordas yra apie 184 m ilgio, apie 2100 m gylio, beveik 600 m gilesnis nei JAV esantis Didysis Kanjonas. Šį Norvegijos fiordą, turintį nemažai atšakų, kaip ir kitus 200 fiordų, įsirėžusių į sausumos gilumą, suformavo ledynai. Netoliese yra išlikęs Jostedalio ledynas. Tai didžiausias žemyninės Europos ledynas – 300 m storio ir 400–500 kv. km ploto. Jostedalio ledynas turi ne vieną vaizdingą atšaką – liežuvį, nusidriekusį per kalnų slėnį. Populiariausia tarp turistų yra Briksdalio atšaka.
“Ledynai – tai dar viena vieta, kurioje galima pasimėgauti įspūdingais vaizdais. Tačiau jie sparčiai tirpsta ir kiekvieną vasarą reikia domėtis, į kuriuos leidžiama lipti, o į kuriuos draudžiama, nes kiekvienais metais situacija keičiasi”, – sako Rasa.
Pasižvalgius po ledynus įdomu apsilankyti ir Aurlandsdaleno slėnyje, o ten būtina pakilti į populiarią Stegastaino apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria puikus vaizdas. Daugelis turistų daro klaidą, kad pasivažinėję palei Sognės fiordą atsisako minties užsukti į kitus. Mat šis yra tik didžiausias, o gražiausių titulas priklauso mažesniems.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...