2010 Gruodžio 07

Elektros jungtis

“NordBalt” elektros jungties keitiklius įrengs Švedijos ABB

veidas.lt

Lietuvos ir Švedijos elektros jungties “NordBalt” dvi srovės keitiklių stotis už 147 mln. eurų (507 mln. litų) pagamins ir sumontuos Švedijos bendrovė ABB.

ABB laimėjo Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemų operatorių “Litgrid” ir “Svenska Kraftnat” tarptautinį konkursą, kuris įgyvendintas pagal Švedijos viešųjų pirkimų įstatymą, teigiama “Litgrid” pranešime.

Elektros jungtis “NordBalt” sujungs Lietuvos energetikos sistemą su Šiaurės Europos regionu.

Europos Sąjunga yra patvirtinusi “NordBalt” projektui 175 mln. eurų (604 mln. litų) finansavimą. Didžioji dalis šių lėšų, 131 mln. eurų (452 mln. litų), bus panaudota jungties statybai, likusioji dalis – Latvijos elektros perdavimo sistemai stiprinti.

“Svenska Kraftnat” investicijos sieks 2,6 milijardo Švedijos kronų (beveik 700 mln. litų) ir sudarys 36,7 proc. visos projekto vertės – apie 1,906 mlrd. litų (552 mln. eurų).

Švediją ir Lietuvą sujungsiančio kabelio, kuris bus tiesiamas Baltijos jūros dugnu, ilgis – apie 450 kilometrų, linijos galia – 700 megavatų. “NordBalt” elektros jungtį sudarys aukštos įtampos nuolatinės srovės povandeninis ir požeminiai kabeliai bei keitiklių stotys Lietuvoje ir Švedijoje.

Numatoma, kad “NordBalt” jungtis pradės veikti 2016 metų pradžioje.

“Litgrid” yra atsakinga už elektros perdavimo tinklo stiprinimą, strateginius elektros jungčių su Švedija ir Lenkija projektus bei pasiruošimą dirbti sinchroniniu režimu kontinentinės Europos elektros perdavimo sistemoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...