2010 Rugsėjo 28

Švedija

Švedijos vyriausybė greičiausiai bus centro dešiniųjų mažumos

veidas.lt

Švedijos opozicinė Žaliųjų partija pirmadienį pareiškė, kad ministras pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas (Fredrikas Reinfeltas) nepasiūlė jai vietos vyriausybėje, kad užsitikrintų daugumą parlamente.

Tai reiškia, kad šaliai veikiausiai vadovaus centro dešiniųjų partijų koalicijos suformuota mažumos vyriausybė.

“(F.Reinfelto) Aljansas nepateikė pasiūlymo sudaryti naują koaliciją su žaliaisiais”, – žurnalistams Stokholme sakė vienas iš šios partijos pirmininkų Peteris Erikssonas (Peteris Eriksonas).

Jis pridūrė, jog atrodo, kad premjeras F.Reinfeltas ketina tęsti darbą su savo koalicija “nepaisydamas kainos ir valdyti su mažumos vyriausybe”.

Premjero atstovė spaudai atsisakė komentuoti šią informaciją, pareiškusi, kad naujo F.Reinfelto kabineto sudėtis paaiškės tik tuomet, kai spalio 5 dieną bus pristatyta vyriausybė.

Dabartinė F.Reinfelto keturių partijų koalicija rugsėjo 19 dieną vykusiuose visuotiniuose rinkimuose surinko daugiausiai balsų, tačiau neužsitikrino daugumos parlamente, į kurį pirmą kartą pateko kraštutiniai dešinieji.

Iki daugumos 349 vietų parlamente centro dešiniųjų koalicijai trūksta vos dviejų vietų.

F.Reinfeldtas pažadėjo, jog nebendradarbiaus su į parlamentą prasimušusiais kraštutiniais dešiniaisiais – prieš imigrantus nusistačiusia Švedijos demokratų partijos, ir sakė, jog dėl paramos priimant įstatymus tarsis su žaliaisiais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...