2015 Kovo 20

Nieko nepriklauso nei nuo merų, nei nuo V.Putino

veidas.lt

„Veidas“ šįkart uždavė du klausimus, kuriuos sieja nebent tai, kad klausiama apie asmenybių vaidmenį. Šiek tiek daugiau nei trys ketvirtadaliai atsakiusiųjų abejoja, ar tiesiogiai išrinkti merai pagerins savivaldybių darbą. Iškart kyla kitas klausimas – kam reikia tų tiesioginių rinkimų, jeigu jų nauda abejotina? Nebandant pratęsti jau ne vienerius metus trunkančių diskusijų – reikalas juk nuspręstas – vertėtų pasakyti, kad tiesioginiai rinkimai didina rinkėjų savivertę. Netgi šuoliškai didina, o tai ne toks jau menkas dalykas, kada gerovė tikrai nedidėja šuoliškai.

 

Klausimas apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, be abejo, kilo todėl, kad jis buvo kažkur išnykęs maždaug nuo kovo 6 d. iki 16 d. Didžioji dalis atsakiusiųjų (66 proc.) mano, kad jam pasitraukus agresyvi Rusijos užsienio politika nepasikeistų. Vėlgi kyla klausimas, kas lemia Rusijos veiksmus, jeigu jų nelemia tas, kuriam toje šalyje priskiriama didžiausia galia ir įtaka? Pripažinkime, kad „kolektyvinis Putinas“, kurio ribos gali išsiplėsti vos ne iki visų Rusijos piliečių (dabar jam pritaria 85 proc. rusų), – šiek tiek sudėtingesnė teorija nei paprastas teiginys, jog V.Putinas – diktatorius.

 

 

Ar tiesiogiai išrinkti merai pagerins savivaldybių darbą? (proc.)

 

1                    Manau, kad pagerins          15,6

2                    Abejoju         76,2

3                    Apie tai negalvojau            8,2

 

Ar pasitraukus V.Putinui, jūsų nuomone, pasikeis agresyvus Rusijos užsienio politikos kursas? (proc.)

 

1                    Taip               23,2

2                    Ne                 66,0

3                    Apie tai negalvojau            10,8

 

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ 2015 m. kovo 12-15 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...