2011 Gegužės 26

Neturi teisės apie AE kalbėti Lietuvos vardu

veidas.lt

BFL

Lietuvos ekspremjerė, Lietuvos liaudies partijos pirmininkė Kazimira Prunskienė neturi teisės kalbėti Lietuvos vardu, teigia Užsienio reikalų ministerija (URM), reaguodama į politikės Rusijos spaudai duotus interviu dėl Rusijos Karaliaučiaus srityje planuojamos statyti atominės elektrinės.

“Rusijos žiniasklaidai paskelbus K. Prunskienės susitikime su Kaliningrado srities valdžia išsakytus teiginius apie Lietuvos suinteresuotumą dalyvauti šioje srityje planuojamos atominės elektrinės statyboje ir eksploatacijoje, norėtume atkreipti dėmesį, kad K.Prunskienė nėra išrinkta politikė ir nedirba jokioje valstybės institucijoje, todėl negali kalbėti nei už Lietuvos valstybę, nei už jos žmones. Jos žodžiai neatspindi Lietuvos nuomonės”, – rašoma URM atsiųstame komentare BNS.

K. Prunskienė neseniai lankėsi Karaliaučiaus srityje ir apžiūrėjo atominės jėgainės (AE) statybos aikštelę.

Rusijos naujienų portalai pranešė, kad per šį vizitą K. Prunskienė pareiškė, jog Lietuva suinteresuota dalyvauti Karaliaučiaus AE statybose ir vėliau pirkti jos gaminamą energiją.

“Mes įsitikinome šios jėgainės perspektyvumu ir patikimumu, kas mums labai svarbu kaip kaimynams. Taip pat svarbu, kad tada, kai jėgainė bus pastatyta, Baltijos regionas, taigi ir Lietuva, būtų aprūpinta pigia ir patikima energija”, – naujienų portalas “RIA novosti” cituoja K. Prunskienę.

URM atremia, kad priešingai, tokie K. Prunskienės teiginiai prasilenkia su oficialia Lietuvos pozicija, nes “Lietuva ne kartą Rusijos atstovams, įvairioms tarptautinėms organizacijoms ir ES perdavė savo susirūpinimą ir informavo apie projekto Kaliningrado srityje neatitikimą tarptautinių konvencijų reikalavimams dėl informacijos kaimyninei šaliai pateikimo, visuomenės supažindinimo ir geranoriško bendradarbiavimo”.

Oficiali Lietuvos valdžia kritikuoja Rusijos planus Karaliaučiuje, greta Lietuvos sienos, statyti atominę elektrinę, sakydama, kad nėra laikomasi tinkamų saugumo reikalavimų. Oficialusis Vilnius taip pat sako, kad projektas nėra ekonomiškai pagrįstas.

K. Prunskienės vadovaujamos neįtakingos Lietuvos liaudies partijos programinėse nuostatose skelbiama, kad “būtina liautis demonstruoti priešiškumą svarbioms mūsų ekonominėms partnerėms – Rusijai ir Baltarusijai”. Šios partijos renginiuose dažnai lankosi Rusijos politikai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...