2010 Gruodžio 20

Rinkimai Baltarusijoje

Lietuvos parlamentarai neišvengė “bananų”

veidas.lt

Prezidento rinkimus Baltarusijoje stebėję Lietuvos parlamentarai sako specialiosioms pajėgoms vaikant opozicijos demonstraciją ir patys pakliuvę po omonininkų “bananais”.

“Nutarę pažiūrėti, kas dedasi opozicijos mitinge, nespėjus išeiti iš viešbučio iš karto papuolėm į “Omono” pajėgų apsuptį. Nesiskaitė nei su vienu, ar tai buvo moteris, ar vaikas, ar vyresnio amžiaus žmogus, visus stūmė skydais, mušė guminėm lazdom”, – pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė vienas rinkimų stebėtojų, Seimo narys Andrius Šedžius.

Jo teigimu, stebėtojai specialiųjų pajėgų nebuvo sumušti tik dėl to, jog juos saugojo Baltarusijos milicija.

“Pamačiau mūsų ambasadorių Edminą Bagdoną, kuris puolė ginti tris merginas. Iš tikrųjų jas mušė guminėm lazdom, bet buvo nustumtas specialiųjų pajėgų. (…) Ambasadorius šaukė, kad čia diplomatai, parlamentarai, niekas į tai nekreipė dėmesio, nežiūrėjo į tarptautinio stebėtojo pažymėjimus. Turbūt vienintelis, kas mus išgelbėjo nuo to žiauraus sumušimo, kad milicijos pareigūnai neleido omonininkams mūsų mušt”, – pasakojo Seimo narys.

Įvykių sūkuryje prie to paties viešbučio parlamentarai susidūrė su Baltarusijoje viešėjusia ekspremjere Kazimira Danute Prunskiene, kuri Baltarusijos televizijos laidoje pareiškė rinkimus buvus gerai organizuotus.

“Kada mus mušė, nes mušė ne tik tas studentes, bet ir mus, tuo tarpu prie viešbučio privažiavo “mersedesas”, ir iš jo išlipo mūsų gerai žinoma ekspremjerė K.Prunskienė. E.Bagdonas pradėjo šaukti: “Premjere, žiūrėkit, jūsų demokratija!”, ir ji nė neatsisukdama bėgo į viešbutį, o prieš tai sėdėjo visą dieną televizijoj ir aiškino, kokia demokratiška šalis yra Baltarusija”, – pasakojo A.Šedžius.

Baltarusijos milicija ir specialiųjų pajėgų kariai sekmadienio vakarą panaudojo jėgą, kad išvaikytų didelę demonstraciją prieš A.Lukašenkos perrinkimą, ir suėmė šimtus protestuotojų bei septynis opozicijos iškeltus kandidatus.

Lietuva pareiškė susirūpinimą dėl smurto prieš demonstrantus ir teigė nepritarianti neproporcingiems Baltarusijos jėgos struktūrų veiksmams.

A.Lukašenka sekmadienį buvo perrinktas ketvirtai kadencijai. Oficialių pareigūnų teigimu, už jį balsavo daugiau nei trys ketvirtadaliai rinkėjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Jundulas Jundulas rašo:

    Nėra ko landžioti kur nereikia. Šedžiui pravartu gauti demokratijos pamoką, nes tokią organizacija jis lyg ir kuria.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...