2011 Birželio 01

Neteisingai išleisti nuteistieji grąžinami už grotų

veidas.lt

BFL

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) panaikino suklastotas Kauno apygardos teismų nutartis, kuriomis neteisėtai anksčiau laiko į laisvę buvo paleisti penki nuteistieji.

LAT patenkinus generalinio prokuroro Dariaus Valio išvadas dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių nuteistųjų Artūro Kaznovskio, Gintaro Grubio, Algirdo Klimavičiaus, Šarūno Budvyčio ir Alvydo Šimkaus-Deinekos lygtinio paleidimo bylose, 2010-2011 metais Kauno apygardos teisme priimtos suklastotos nutartys panaikintos, procesas šiose bylose atnaujintas ir perduotas Kauno apygardos teismui nagrinėti iš naujo.

Generalinėje prokuratūroje BNS sakė, kad keturi nuteistieji jau grąžinti į Pravieniškių ir Kybartų pataisos namus laisvės likusiai laisvės atėmimo bausmei atlikti. Paskelbta pasislėpusio A. Šimkaus-Deinekos paieška.

Piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo požymiai Kauno apygardos teisme buvo nustatyti šių metų vasario 10 dieną Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorams pradėjus ikiteisminį tyrimą pagal Teisėjų tarybos pateiktą pareiškimą. Tyrimui vadovauja departamento prokuroras Justas Laucius.

Parašų klastojimu įtariamas buvęs Kauno apygardos teismo teisėjas Arvydas Stankus. Įtariama, kad jis galėjo suklastoti kolegų parašus po nutartimis dėl suimtųjų paleidimo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra atleidusi A. Stankų iš pareigų. Vėliau dėl šio įvykio atsistatydino Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis.

Šių metų pradžioje du Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai kreipėsi į teismo pirmininką, pareikšdami, kad jie įtaria procesinių dokumentų, procesinių sprendimų klastojimą kai kuriose bylose, kuriose jie dalyvavo kaip kolegijų nariai.

Apie galimą klastojimą pranešė kolegijose dirbę Regina Cemnolonskienė ir Kęstutis Dargužis. Kolegijai vadovaudavo A. Stankus.

Šių pirminių pranešimų pagrindu buvo pradėtas vidaus tyrimas dėl dviejų teisėjų nurodytų faktų.

K. Dargužis ir R. Cemnolonskienė tvirtino, kad kolegijoje sausio 18-ąją priimtos nutartys nesutampa su tuo, kas parašyta pačiose nutartyse – esą kolegija buvo nusprendusi atmesti apeliacinius skundus, tačiau rezoliucinėse dalyse parašyta, kad skundai yra tenkinami, taip pat ant tokių nutarčių galėjo būti suklastoti teisėjų parašai. Skundęsi nuteistieji dėl to buvo paleisti anksčiau.

Dėl šio įvykio Teisėjų taryba kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo ir proceso atnaujinimo inicijavimo dėl paleistų anksčiau laiko asmenų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...