2013 Lapkričio 19

Dirba tik kas devintas nuteistasis

veidas.lt


Šiuo metu Lietuvos įkalinimo įstaigose bausmę atlieka daugiau nei 9,3 tūkst. nuteistųjų. Jų apklausos liudija, kad nemaža dalis nuteistųjų norėtų dirbti ir bausmės vietose, tačiau kol kas tokią galimybę turi tik kas devintas.

Dabar prie pataisos įstaigų Alytuje, Marijampolėje ir Pravieniškėse veikia trys valstybės įmonės ir jų struktūriniai padaliniai Vilniuje, Kaune, Pravieniškėse ir Kybartuose. Jose dirba apie 1100 nuteistųjų.
Daugybė atliktų mokslinių tyrimų patvirtina, kad kuo daugiau nuteistųjų dirba, tuo naudingiau tai valstybei ir patiems kaliniams. Tada iš tiesų galima teigti, kad nuteistieji taisosi. Nes nedirbdami, veltėdžiaudami jie išeina baisius universitetus, išmoksta naujų nusikalstamų schemų ir išėję į laisvę dažnai vėl nusikalsta.
Teisingumo ministerija bei Kalėjimų departamentas ieško būdų, kaip įdarbinti kuo daugiau nuteistųjų, todėl kviečia šalies verslininkus investuoti į darbo vietų kūrimą laisvės atėmimo vietose ir taip prisidėti prie kalinčių asmenų sėkmingo sugrįžimo į visuomenę. Iš tiesų labai svarbu, kad į įkalinimo įstaigas patekę asmenys mokytųsi ir įgytų darbinių įgūdžių, patirties. Išėjus į laisvę tai jiems padėtų greičiau integruotis į visuomenę, stabdytų nuo pakartotinių nusikaltimų.
Beje, įprasta manyti, kad nuteistieji gali gaminti tik nesudėtingus daiktus – taburetes ar inkilus, tačiau tai nėra tiesa: pastaraisiais metais prie įkalinimo įstaigų veikiančios įmonės įsisavino nemažai naujų perspektyvių technologijų, įsigijo modernių įrenginių. Tai leido pagerinti gaminamos produkcijos kokybę ir nuteistųjų darbo sąlygas. Ir šiandien kaliniai gali gaminti daug ką. Tarkime, Alytaus pataisos namuose kalintys nuteistieji gamina elektrotechnikos, plastiko ir metalo gaminius bei baldus, Marijampolės pataisos namų – statybinius apkaustus, ketaus liejinius, nestandartinius gaminius iš metalo, taip pat siuvinius, o Pravieniškių 1-ųjų pataisos namų specializacija – metalo ir medienos apdorojimas, baldų gamyba, duonos ir pyrago gaminių, siuvimo ir mezgimo dirbinių gamyba, skalbimas, įvairių paslaugų teikimas.
Šiuo metu prie įkalinimo įstaigų veikiančios įmonės bendradarbiauja su daugiau kaip 300 įmonių, esančių ne tik Lietuvoje, bet ir Norvegijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje ir Rusijoje.
Kartu pabrėžiama, kad šios įmonės galėtų gaminti kur kas daugiau ir įvairesnės produkcijos, sukurti dar daugiau darbo vietų nuteistiesiems, bet tam reikia daugiau partnerių, daugiau užsakymų ir daugiau investicijų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aldona. Aldona. rašo:

    Papildysiu,gamina dargi is kastuvu medzioklninius
    peilius.Jai buna uzsakymu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...