2010 Rugpjūčio 27

Kompiuteriai

Nešiojamieji kompiuteriai išstumia stalinius

veidas.lt

Nešiojamieji kompiuteriai baigia užkariauti Lietuvos kompiuterių rinką ir vis labiau išstumia stalinius giminaičius.

Kalbinti skirtingi kompiuterių pardavėjai nurodo, kad dabar stalinių kompiuterių parduodama vos apie 20 proc. iš visų kompiuterių, o nešiojamųjų – net 80 proc., nors prieš penkerius metus santykis buvo atvirkščias.

Nešiojamuosius kompiuterius pamėgo tiek studentai, tiek verslininkai, tiek įmonių vadovai, perkantys kompiuterius savo darbuotojams. “Nors tiek pat kainuojantis stalinis kompiuteris paprastai yra daug galingesnis nei nešiojamasis, tačiau žmonėms reikia vis daugiau mobilumo, jie nenori būti pririšti prie konkrečios darbo vietos”, – pakitusius pirkėjų poreikius komentuoja kompiuteriais prekiaujančios bendrovės “Fortakas” vadybininkas Giedrius M.

Vis dėlto stalinių kompiuterių poreikis visiškai neišnyks. “Juos ir toliau rinksis profesionalai arba kompiuterinių žaidimų mėgėjai”, – aiškina “Kompsis” atstovas Dmitrijus Gucala.

Specialistas pabrėžia, kad stacionarūs kompiuteriai nepamainomi tiems, kuriems šis įrenginys reikalingas darbui su grafika, sudėtingomis vaizdo ir garso programomis. “Todėl nešiojamieji kompiuteriai tampa vis universalesni, o staliniai – vis labiau specializuoti, pritaikyti vienokiems ar kitokiems poreikiams”, – apibendrina D.Gucala.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...