2011 Vasario 10

Politika

Nepriklausoma ekspertizė dėl Valdovų rūmų statybos darbų gali atsieiti 2 mln. litų

veidas.lt

Generalinės prokuratūros atliekamas tyrimas dėl galimo lėšų švaistymo statant Valdovų rūmus Vilniuje valstybės biudžetui gali atsieiti dar 2 mln. litų.

Tiek kainuotų nepriklausomo eksperto atliktas statybos darbų ekspertinis tyrimas, trečiadienį sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis per Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės galimoms korupcijos apraiškoms teismų, teisėsaugos bei kontroliuojančių institucijų veikloje tirti posėdį.

“Mane tai iš anksto neramina, nes prokuratūra tokių pinigų neturi. Ko gero, norėdami šį tyrimą baigti, turėsim kreiptis į Vyriausybę, kad prisidėtų finansuojant ekspertinį tyrimą”, – sakė D.Raulušaitis.

Jo teigimu, ekspertizės kaina gali siekti iki procento objekto vertės. Į Valdovų rūmų atkūrimą jau investuota 230 mln. litų, o galutinė darbų kaina siektų apie 367 mln. litų.

“Generalinėje prokuratūroje dabar vyksta eksperto parinkimo ir šios paslaugos pirkimo procedūra, kol tas neįvykę, nenorėčiau analizuoti numatomų kainų ir terminų, eina kalba, kad rinkos kaina – vieno procento nuo vertinamo sandorio ar objekto vertės, bet aš tikiuosi, kad man pavyks už mažesnę kainą ekspertą surasti”, – po posėdžio žurnalistams sakė D.Raulušaitis.

Jo žodžiais, nepriklausomo eksperto paslaugas reikia pirkti, nes Teismo ekspertizės centras tokių specialistų neturi.

Taip pat D.Raulušaitis informavo, jog kovą bus pradėta Valdovų rūmų statybų finansinė-buhalterinė ekspertizė, kurią atliks Teismo ekspertizės centro ekspertai, planuojama, kad darbas gali užtrukti apie pusę metų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Vyriausybė turėtų rasti skaidrų ir greitą būdą, kaip baigti Valdovų rūmų statybas.

Tuo tarpu Ministrų kabinetas niekaip neranda išeities, ką daryti su nebaigtais statyti rūmais.

Viešųjų pirkimų tarnyba sako, kad Valdovų rūmų rangos sutartis su Panevėžio statybos trestu (PST) turi būti nutraukta. Tuo tarpu Valstybės kontrolė Vilniaus pilių direkcijai nurodė pakeisti rangos sutartį. PST vadovai tvirtina, kad nutraukus sutartį kreipsis į teismą.

Panevėžio statybos tresto skaičiavimu, pirmajam Valdovų rūmų etapui baigti reikia apie 32 mln. litų. Šiemet iš valstybės biudžeto Valdovų rūmams statyti numatyta 16 mln. litų.

Galimą lėšų švaistymą statant šį objektą tiria Generalinė prokuratūra. Tyrimas pradėtas susipažinus Valstybės kontrolės duomenimis, kad per dešimt metų nuo projektavimo ir statybų pradžios Valdovų rūmų projektas pabrango 250 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...