2010 Balandžio 11

Statybos paroda

“Resta” traukiasi, bet nepasiduoda

veidas.lt

"Veido" archyvas

Tradicinė pavasarinė statybos ir remonto paroda “Resta 2010″, nepaisant sunkiausio laiko statybų rinkoje, įvyks. Šiemet paroda sulauks 15 proc. mažiau dalyvių nei pernai, bet rengėjai žada, kad naujovių netrūks.

Į didžiausią Baltijos šalyse statybos ir remonto parodą, kuri “Litexpo” rūmuose rengiama jau aštuonioliktus metus, ketina atvykti daugiau kaip 300 bendrovių. Pernai, pačiu sunkiausiu statybų sektoriui metu, parodoje dalyvavo 466 įmonės, ir tai, žinoma, buvo kone dviem šimtais mažiau nei užpernai. Taigi šiųmetė paroda bus sekliausia per pastaruosius dešimt metų.

“Bet žmonės vis dar tvarkosi ir namus, ir aplinką, tik daug lėčiau nei ekonominio pakilimo metais”, – sako “Litexpo” projektų vadovė Mira Kajackienė.

Svečiai – kaimynai

Kaip ir kasmet, dauguma dalyvių pristatys statybines ir apdailos medžiagas, bet ekspozicijoje bus galima rasti ir medžio gaminių, įvairių tipų pastatų projektų, šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų sistemų, santechnikos, elektros instaliacijos gaminių, su statybomis susijusias paslaugas ir konsultacijas teikiančių įmonių.

Didžiausius ekspozicinius plotus parodoje tradiciškai užsisakė šiltinimo medžiagų gamintojas “Paroc”, dažų įmonė “Tex-color” ir plytų, keraminių blokų bei čerpių gamintojas iš Belgijos “Wienerberger”. Lankytojai parodoje ras ir ištikimų dalyvių ekspozicijas: šiltinimo medžiagų “Isover”, stogo dangų “Monier” bei garažo vartų “Hormann”.
Nepaisant sunkmečio, norą dalyvauti parodoje pareiškė du naujokai. Tai plytomis, grindinio trinkelėmis, kaminų sistemomis, stogo danga ir dekoratyviniu tinku prekiaujanti bendrovė “Alnida” bei vokiškų plytų ir čerpių pardavėja “GS keramika”.

Sulauksime ir dalyvių iš užsienio šalių. Žinoma, gausiausiai savo šaliai atstovaus lenkų įmonės. Net keturiolika bendrovių supažindins su šildymo ir vėdinimo sistemomis, langais, durimis, garažo vartais, izoliacinėmis ir interjero apdailos medžiagomis, dažais, laku, gruntu, grindų danga ir net plastikinėmis pavėsinėmis. Negana to, lankytojai greičiausiai bus nustebinti, pamatę reklamuojamas poligrafijos paslaugas.

Nedaug nuo lenkų atsilieka ir kiti kaimynai latviai. Šiųmetėje “Restoje” dalyvaus vienuolika jų įmonių, kurios siūlys fasadų apdailos medžiagas, grindinio trinkeles, plytas, cinkuotos skardos gaminius, stiklo audinius, sodo baldus ir, žinoma, dažus. Estai tradiciškai pristatys stogo dangas ir stiklo fasadus. O “Henkel Balti” įmonė siūlys buitinę chemiją. Šių prekių atsiveš ir Rusijos didmenininkai. Be to, šios šalies gamintojai supažindins su polikarbonato ir lakštinio plastiko gaminiais.

Parodoje dalyvaus ir bendrovių iš Vokietijos, Olandijos. Pirmąkart prisistatys kaimynai baltarusiai. Jie siūlys savo gamybos plytas ir silikatinius blokelius.

Taupiau ir sveikiau

Šiltas, ekonomiškas ir sveikas būstas, ypač šiandieninės ekonomikos sąlygomis, yra ne prabanga, o būtinybė – taip būtų galima nusakyti šiųmetės parodos leitmotyvą. Vienas tokių gaminių – čekų įmonės “Velox” naujovė pilko polistireno lakštai. Tai ypatinga medžiaga – namams statyti naudojami su grafitu sumaišyto polistireno lakšai. Jie ne tik lengvi, bet ir turi ypač didelę šiluminę varžą.

Bemaž ketvirtadalis dalyvių supažindins su alternatyviomis statybinėmis medžiagomis, kurios leidžia taupiau ir ekonomiškiau statyti, eksploatuoti bei panaudoti tiek gyvenamuosius, tiek kitokios paskirties pastatus. Viena tokių įmonių – “Metal fach Jacek Kucharewicz” iš Lenkijos, demonstruosianti energiją taupančią ir atsinaujinančios energijos pastatų techninę įrangą.

Bet ne iš kelmo spirti šioje srityje ir lietuviai. Bus galima pamatyti mūsų gamintojų ekologiškos statybos ir apdailos medžiagų bei technologijų, veiksmingai šilumą tausojančių stogo, sienų, grindų izoliacinių ir šiltinimo medžiagų, pažiūrėti, kaip atrodo statiniai iš natūralių gamtinių medžiagų – medžio, molio, šiaudų ir akmens.

Parodoje bus galima rasti ir alternatyvios energetikos pasiūlymų – geoterminio šildymo ir vėdinimo sistemų, biokatilų, biožidinių, apšvietimo ir instaliacijos sprendimų – LED technologijų, taupiųjų lempučių ir netgi žaibosaugos sistemų. Bus pristatomos ir energiją taupančio bei draugiško aplinkai namo koncepcijos. O saulės kolektoriai, kurie šiuo metu populiarėja visoje Europoje, bus rodomi net ne viename parodos stende. Štai “Solar Technik” siūlys naujovę Lietuvoje – vokiškus saulės modulius.

O lietuviška įmonė “Tassa Baltic” siūlys vokiškas ir olandiškas vėjo jėgaines, kurias pagal kišenę įsigyti ir privačiam asmeniui. Jų galia gali būti nuo 5 iki 30 kW, ir šios energijos visiškai pakanka buitinėms reikmėms patenkinti. O įmonė iš Mažeikių “Juodasis gintaras” pristatys kanadietišką naujovišką medžiagą, kuri ne tik šiltina namą, bet jį ir sandarina. Pasak įmonės direktoriaus pavaduotojo Egidijaus Petriko, ši medžiaga dar ir ekologiška.
Paroda, kaip ir kasmet, vyks balandžio 14–17 d.

Parodos “Resta” statistika

Metai     Plotas     Dalyvių     Lankytojų
2006     30 857     559     60 000
2007     35 000     600     65 200
2008     36 000     652     65 200
2009     30 857     466     40 000

Šaltinis: “Litexpo”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Bad kommentator Bad kommentator rašo:

    Gėda! Visų dienraščių, žiniatinklių, laikraštpalaikių dėmesys nukreiptas į Lenkiją, o jūsų svarbiausia naujiena – statybos ir remonto paroda. Žvelk giliau, tsakant…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...