2011 Vasario 14

Politika

Ieškoma sprendimo tęsti Valdovų rūmų statybas

veidas.lt

Vyriausybei neapsisprendžiant, ką daryti su nebaigtais statyti Valdovų rūmais, ūkio ministras Dainius Kreivys sako, kad šiuo metu ieškoma teisinio sprendimo, kaip galima būtų tęsti darbus. Jo neradus, pasak ministro, reikės nutraukti konkursą ir konservuoti statybą.

“Prieš savaitę sakiau, kad taip greitai teisiško sprendimo neradome. Žinome, kad objektas yra labai svarbus, kad jo konservavimas kainuoja daug, todėl pasakyti “ne” nenorime, o pasakyti “taip” reikalingas teisinis sprendimas”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė D.Kreivys.

Jis negalėjo pasakyti, kada galėtų būti priimtas sprendimas dėl tolesnių Valdovų rūmų statybos darbų: “Specialistai dirba”.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė, kad Valdovų rūmų statybą reikia baigti, nes Lietuvai būtų gerai turėti tokias reprezentacines patalpas per pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES) 2013 metais.

Ministrų kabinetas praėjusią įpareigojo Ūkio ministeriją rasti sprendimą, ką daryti su nebaigtais statyti Valdovų rūmais.

Viešųjų pirkimų tarnyba sako, kad Valdovų rūmų rangos sutartis su Panevėžio statybos trestu (PST) turi būti nutraukta. Tuo tarpu Valstybės kontrolė Vilniaus pilių direkcijai nurodė pakeisti rangos sutartį.

PST vadovai tvirtina, kad nutraukus sutartį kreipsis į teismą.

Panevėžio statybos tresto skaičiavimu, pirmajam Valdovų rūmų etapui baigti reikia apie 32 mln. litų. Šiemet iš valstybės biudžeto Valdovų rūmams statyti numatyta 16 mln. litų.

Į Valdovų rūmų atkūrimą investuota 230 mln. litų, galutinė darbų kaina yra apie 367 mln. litų.

Galimą lėšų švaistymą statant šį objektą tiria Generalinė prokuratūra. Tyrimas pradėtas susipažinus Valstybės kontrolės duomenimis, kad per dešimt metų nuo projektavimo ir statybų pradžios Valdovų rūmų projektas pabrango 250 mln. litų.

+370 5 2058511

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...