2011 Sausio 28

Rusija

Nepaprastieji policininkų įgaliojimai ir silpna jų kontrolė

veidas.lt

Valstybės Dūma priims penktadienį prezidento įstatymą dėl policijos. Net Vladimiro Putino partijos deputatai įžvelgė grėsmes jo įgaliojimų perėmėjo pažadėtai policijos reformai – nepaprastuosius policininkų įgaliojimus ir silpną jų kontrolę.

“Vieningosios Rusijos” kontroliuojamo parlamento deputatai per antrąjį ir trečiąjį svarstymus penktadienį atmetė visas pataisas, atimančias iš policijos kokią nors svarbią funkciją arba suteikiančias teisę visuomenei ją kontroliuoti.

“Negali ir neturi teisėsaugos struktūra dirbti taip, kad jos darbas būtų visiškai skaidrus, – sakė Valstybės Dūmos posėdyje deputatas iš atitinkamo komiteto Vladimiras Kolesnikovas. – Geriau tada iš viso panaikinti VRM ir patiems gaudyti nusikaltėlius”.

Deputatas iš “Vieningosios Rusijos” Andrejus Makarovas buvo nepatenkintas, kad nebuvo pritarta jo pasiūlytai normai, pagal kurią vidaus reikalų ministras turėtų atsiskaityti Valstybės Dūmai.

“Ar verta apgaudinėti gyventojus, kad mes ką nors kontroliuojame?”, – piktinosi jis.

A.Makarovą taip pat papiktino, jog iš įstatymo pirmosios redakcijos dingo nuostata, kad policininkai negali daug kartų smogti žmonėms lazda į tą pačią vietą:

“Pasirodo, mušti į tą pačią vietą galima, – padarė išvadą jis. – Ar būtent tuo vadovavosi komitetas?”

Deputatas pamėgino išplėsti normą, draudžiančią mušti moteris “su matomais nėštumo požymiais”, visai dailiajai lyčiai.

“Aš sakyčiau, kad iš esmės moterų mušti negalima”, – sakė jis, susilaukdamas salės plojimų.

“Tie, kurie plojate, sekundę susimąstykite, – niūriai atsakė V.Kolesnikovas. – Visiškai neseniai tokios, jei taip galima pasakyti, moterys susprogdino kelis lėktuvus”.

Komunistai nesutiko, kad milicija būtų pervardyta policija, ir pasiūlė neperimti iš jos blaivyklų, nuogąstaudami, jog galiausiai jos bus uždarytos, ir keliasdešimt tūkstančių žmonių praras “išauklėjimo ir išgelbėjimo” viltį.

“Mūsų šalyje policininkas – žodžio “išdavikas, tėvynės išdavikas” sinonimas, – pasipiktino deputatas Valentinas Romanovas.

Dūmos opozicionieriai pamėgino užginčyti dalį policijos įgaliojimų, tarp jų – dalyvavimą mokesčių patikrose.

Pertvarkyti miliciją, pervardijus ją policija, prezidentas Dmitrijus Medvedevas nusprendė pernai, atsakydamas į milicininkų savivalės bangą. Po Kremliaus surengto įstatymo projekto svarstymo internete tekstas buvo perrašytas, bet taisymai nepakeitė svarbiausių, visuomenės iškritikuotų nuostatų. Projektas paliko galioti visus milicijos įgaliojimus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...