2010 Balandžio 16

VLKK

Nelietuviškose mokyklose istorija ir geografija turėtų būti dėstomos lietuvių kalba

veidas.lt

Nelietuviškose mokyklose turėtų būti daugiau pamokų valstybine kalba, mano Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) nariai.

“Pareikšta Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) nuomonė, kad mokyklose, kur yra mokoma valstybinė kalba, per mažai yra dalykų, mokomų lietuvių kalba”, – penktadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete pristatydama metinę VLKK ataskaitą teigė komisijos pirmininkė Irena Smetonienė.

2009-ųjų metų veiklos ataskaitoje teigiama, kad būtina minėtose mokyklose pereiti bent jau prie Lietuvos istorijos ir geografijos dėstymo lietuvių kalba, pavyzdžiui, taikant dalyko ir kalbos integruoto mokymo metodą.

Esą daugumoje mokyklų, kuriose pamokos dėstomos ne valstybine kalba, tiek mokiniai, tiek mokytojai atskiriami nuo lietuviškai kalbančios Lietuvos visuomenės ir neskatinami mokytis valstybinės kalbos.

Kalbininkų nuomone, taip pat būtina, kad visų Lietuvos mokyklų abiturientai laikytų vienodą lietuvių kalbos egzaminą. Šiuo metu moksleiviai gali laikyti gimtosios arba valstybinės lietuvių kalbos egzaminus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...