2010 Birželio 02

Parama

Vyriausybė atšaukė ES paramą lietuvių kalbos puoselėjimui

veidas.lt

Lietuvių kalbos plėtrai informacinėje visuomenėje skirtą 39,5 mln. litų ES paramą Vyriausybė nutarė skirti kitiems tikslams.

Vyriausybės atstovai teigia iš lietuvių kalbos puoselėjimo informacinėse technologijose pasigedę praktinės naudos, rašo “Lietuvos rytas”.

“Paramos iš lietuvių kalbos puoselėtojų niekas neatims. Tačiau projektai turi būti ne teoriniai pasvarstymai, o pritaikyti vartotojams. Turi būti sukurti konkretūs produktai, iš kurių visiems būtų naudos”, – teigė Vyriausybės vicekancleris Giedrius Kazakevičius.

Pasak jo, žadėti 39,5 mln. litų metami į bendrą 100 mln. litų aruodą, skirtą paslaugoms perkelti į elektroninę erdvę.

Vicekancleris jau kreipėsi į Informacinės visuomenės plėtros komitetą (IVPK) prie Vyriausybės su reikalavimu ieškoti galimybių, kad būtų suteikta nauja parama.

Lietuvių kalbos instituto direktorės Jolantos Zabarskaitės manymu, visi projektai, kurie galėjo būti finansuojami ES lėšomis, būtų buvę pritaikyti vartotojams. Tai – elektroniniai žodynai, vertimo mašinos, kalbos atpažinimo programos.

“Tai – skandalinga situacija. Aš negaliu patikėti, kad tokį sprendimą priėmė mūsų Vyriausybė, kuri skelbia remianti kalbos puoselėjimą. Valdžia kerta esminę šaką”, – sakė J.Zabarskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Alex Moore Alex Moore rašo:

    Ar jums reikia teisėtas ir prieinamą paskolą apmokėti savo sąskaitas? jei taip tada grįžti į mus dabar elektroniniu paštu: am.credito@blumail.org


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...