2010 Spalio 12

VLKK

Kalbininkė internetiniuose komentaruose plūdo politikus

veidas.lt

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos skyriaus vedėja, matyt, pamiršo, kad jos darbo vietą įsteigė Seimas, ir internete vieną po kito pliekė parlamentarus. Už tai jai gresia griežtas papeikimas, rašo “Lietuvos rytas”.

“Jei kažkoks pramoginės laidos vedėjas gali ne tik pats įsitrinti į Seimą, bet atsivesti įkandin dar keliolika klounų ir mergšių, kurių žodynas – padugnių žargonas ir keliasdešimt lietuviškų žodžių, vadinasi, mums visiems galas. Kas, mano gentainiai, jums patinka? Uspaskichas ir Šedžius. Kodėl? Todėl, kad visi jūs esate nevykėliai ir svajojate apie tokį pat stebuklingą praturtėjimą, koks aplankė Šedžių (“pirmą milijoną susikroviau iš sagų”) ir Uspaskicho (“buvau suvirintojas”). Vargas tau, Lietuva…”

Tai – žodžiai iš Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) bendrojo skyriaus vedėjos Reginos Dobelienės komentaro prie vieno straipsnio internete.

Seimo kanceliarija, atlikusi tyrimą, pirmadienį nustatė, kad daugybė kupinų pagiežos komentarų su riebiais epitetais parlamentarų adresu buvo rašoma iš to paties kompiuterio.

R.Dobelienė prisipažino tai dariusi per pertraukas, kurių atsirasdavo darbo metu. Iš valdininkės parašytų komentarų matyti, kad ji mėgsta skaityti su vadinamąja pedofilijos byla susijusius straipsnius.

“Pasiilgau jūsų apsiputojusių balsų. Kuo toliau, tuo labiau aiškėja, kokia kariauna susitelkė po Kedžio vėliava: beraščiai, tūžmingi, agresyvūs pašlemėkai. Minia – ir tuo viskas pasakyta”, – rašė R.Dobelienė.

Tačiau labiausiai nuo VLKK darbuotojos kliuvo politikams.

“Apie Mazuronį baisu net pagalvoti – sadistinių polinkių asmuo, tikras Gebelsas. Dar to tik betrūko Lietuvai. Valinskas – tik artistas. Mano, kad prezidento vaidmuo labai lengvas – tarsi vestum laidą “Laimėk milijoną”. O iš tikrųjų nieko apie politiką nenusimano. Grįžtų geriau į televiziją – tauta jo turbūt jau pasiilgo. Seime jis pasirodė kaip visiškas impotentas”, – svarstydama, koks prezidentas tiktų, parašė Seimui atskaitingos įstaigos darbuotoja.

Tiesa, pats V. Mazuronis šiandien išplatino pranešimą, kuriuo kreipėsi į Valstybinės lietuvių kabos komisijos pirmininkę Ireną Smetonienę, prašydamas nutraukti tyrimą R. Dobelienės internete rašytų komentarų. Anot parlamentaro, komentaras apie jį patį nėra argumentuotas ir neatitinka tiesos, tačiau kiekvienas pilietis turi teisę viešai išsakyti savo nuomonę, kad ir kokia aštri ar nepagarbi ji būtų.„Teisė ir galimybė atvirai, kartais ir gana aštriai, išsakyti savo nuomonę komentuojant straipsnius internete yra svarbi demokratijos, pilietinio visuomenės vystymosi sudėtinė dalis. Pradėję gaudyti ir bausti internetinių komentarų autorius, mes varžysime teisę drąsiai reikšti savo nuomonę, net jei ta išraiška kartais ir artima šmeižtui. Kiekvienas, nesutinkantis su komentaru, turi teisę jį paneigti ar kitaip atsakyti tame pačiame komentarų bloke,“ – teigė parlamentaras V. Mazuronis.

Kreipimesi į VLKK pirmininkę I. Smetonienę „tvarkietis“ V. Mazuronis ragina „nedaryti klaidos bei, pilant vandenį iš dubens, kartu neišpilti ir vaiko. Interneto erdvė turi likti laisva ir necenzūruojama, kad ir kaip tai kam nors nepatiktų“.

Parlamentarus moteris dar išvadino papūgomis, beraščiais, o kitus komentatorius – runkeliais, nemokšomis, žemės utėlėmis.

Paaiškinime VLKK pirmininkei Irenai Smetonienei komisijos darbuotoja nurodė, kad šlykštūs komentarai internete ją siutino, taigi ji pamėginusi rašyti panašiu stiliumi.

“Bet jos stiliaus pratybos mums brangiai kainuos. Gausime pylos ir iš aukščiau”, – atsiduso VLKK pirmininkės pavaduotoja Jūratė Palionytė, galvoje turėdama Seimą.

R.Dobelienė tikino komentarus rašiusi ne darbo metu, o per pertraukas, kurios yra leidžiamos: “Taip, aš prisiliečiau pirštais prie kompiuterio klaviatūros. Bet juk neišnaudojau nė vieno gramo tušo, nesugadinau nė vieno popieriaus lapo. Materialinių nuostolių darbovietė nepatyrė”.

Taisyklinga lietuvių kalba komentarus rašiusi moteris prisipažino nežinojusi, kad internete yra jos kompiuterio IP adresas.

“Nustebau, kai mane surado. Labai dėl to gailiuosi. Nepagalvojau apie pasekmes”, – vakar atgailavo R.Dobelienė, komisijoje dirbanti jau 15 metų.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija yra Seimo įsteigta valstybės įstaiga. Kalbos komisiją sudaro septyniolika Seimo skiriamų narių, iš jų etatiniai yra tik pirmininkas ir pavaduotojas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...