2010 Lapkričio 16

Vaiko teisių apsauga

Neleido E. Žiobienei atsistatydinti

veidas.lt

Seimas rytiniame posėdyje nepritarė Editos Žiobienės atsistatydinimui iš vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus pareigų. Seimo vadovei pareiškimą dėl atsistatydinimo E. Žiobienė įteikė spalio 20 d.

Seimui po pateikimo nepritarus nutarimo projektui (balsavo: už – 31, prieš – 33, susilaikė 33), nutarta jį atmesti: už siūlymą grąžinti projektą tobulinti balsavo 22 Seimo nariai, už siūlymą atmesti – 75.

E. Žiobienę vaiko teisių apsaugos kontroliere Seimas, atsižvelgdamas į Seimo Pirmininkės I. Degutienės teikimą, paskyrė kovo 25 d.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierius – Seimo skiriamas valstybės pareigūnas, vykdantis vaiko teisių ir jo teisėtų interesų užtikrinimo ir apsaugos priežiūrą ir kontrolę, tiriantis vaiko teisių ir teisėtų interesų pažeidimo atvejus bei siekiantis gerinti vaiko padėtį Lietuvoje. Vaiko teisių apsaugos kontrolierių skiria Seimas Seimo Pirmininko teikimu penkerių metų kadencijai.

D.Kedžio šalininkų pyktį E.Žiobienė užsitraukė išsakiusi poziciją, jog teismų sprendimai turi būti vykdomi, o Garliavoje susirinkusią minią, neišleidusią mažametės D.Kedžio dukters pas motiną, sakė pažeidžiant mergaitės interesus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...