2010 Spalio 20

Vaiko teisių apsauga

E. Žiobienė: valstybėje turi būti tvarka

veidas.lt

Netylant pedofilijos skandalo atgarsiams iš pareigų atsistatydinanti vaiko teisių apsaugos kontrolierė teisininkė Edita Žiobienė sakė taip protestuojanti prieš minios ir politikų diktatą.

“Pasitraukimas – toks žingsnis, kad valstybė pabustų ir suprastų, kad ne minia ir ne besikeičiantis politinis vėjas gali viską diktuoti”, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė E.Žiobienė.

Kiek daugiau nei pusmetį pareigas ėjusi kontrolierė atsistatydinti nusprendė kitą dieną po pokalbio su Seimo pirmininke Irena Degutiene. Parlamento vadovė susitikimą surengė reaguodama į Drąsiaus Kedžio rėmėjų reikalavimus nušalinti vaiko teisių apsaugos kontrolierę, kaip esą nesugebančią eiti patikėtų pareigų.

“Tai nėra keliaklupsčiavimas tai miniai ar politikams, kritikuojantiems mane žiniasklaidos priemonėse. Nusprendžiau aiškiai ir tvirtai pasakyti: valstybėje turi būti tvarka”, – sakė E.Žiobienė.

Kontrolierė sakė jautusi kritiką iš politikų, žiniasklaidos ir D.Kedžio rėmėjų visus šešis savo darbo kontrolierės poste mėnesius. E.Žiobienės teigimu, Seimo pirmininkė gavo ne vieną skundą dėl jos veiklos. Visi jie susiję su D.Kedžio byla.

“Tai vyko šešis mėnesius, kai dirbau – kapsėjo su laiku, akivaizdžiai matėsi. Matau, kad prošvaistės nebus, politikai kai kurie vis dar mano, kad kontrolierius gali įsikišti”, – teigė ji.

D.Kedžio šalininkų pyktį E.Žiobienė užsitraukė išsakiusi poziciją, jog teismų sprendimai turi būti vykdomi, o Garliavoje susirinkusią minią, neišleidusią mažametės D.Kedžio dukters pas motiną, sakė pažeidžiant mergaitės interesus.

Anot jos, spaudimas kontrolieriui kištis į teisminį procesą “griauna valstybę”.

“Jei manoma, kad aš kišiuosi į teismų veiklą ir bandysiu inicijuoti ar išspręsti teismines bylas, tikrai to nedarysiu”, – kalbėjo E.Žiobienė.

Nors ji teigė esanti kompetentinga dirbti šiame poste ir žmogaus teisių srityje, tikino neketinanti laikytis posto pamindama savo savo sąžinę ir vertybes. E.Žiobienė teigė besitikinti, kad Seimas palaikys jo prašymą atleisti ją iš pareigų, bet neieškanti naujų darbo pasiūlymų.

Kalbėdama apie vaiko teises ginančias institucijas, E.Žiobienė pabrėžė, kad reikia jas stiprinti.

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymas numato, kad kontrolieriui atsistatydinus, sprendimą dėl atleidimo iš pareigų priima Seimas Seimo pirmininko teikimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...