2011 Balandžio 18

Konfliktas Libijoje

“Neįvykdėme jokio nusikaltimo”, sako Libijos lyderio Kadhafi sūnus

veidas.lt

Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) sūnus Saif al Islamas Kadhafi (Saif Islamas Kadafis) pareiškė, kad jų režimas “neįvykdė jokių nusikaltimų prieš mūsų žmones”.

38 metų Saif al Islamas, duodamas interviu JAV dienraščiui “The Washington Post”, kuris buvo paskelbtas sekmadienį, sakė, kad visi įrodymai, jog Libijos pajėgos šaudė į demonstrantus, protestuojančius prieš vyriausybę, yra suklastoti. Lyderio sūnus juo lygino su ataskaitomis, skelbtomis prieš karą Irake apie esą Bagdado režimo slepiamus masinio naikinimo ginklus (MNG).

“Viskas tiksliai kaip (ataskaitose) apie MNG, – sakė jis. – MNG, MNG, MNG, pulkite Iraką. Civiliai, civiliai, civiliai – pulkite Libiją. Viskas lygiai tas pats”, – pabrėžė Saif al Islamas.

NATO šiuo metu įgyvendina Jungtinių Tautų (JT) mandatą, palaikydama Libijoje neskraidymo zoną, kuria siekiama apsaugoti šios šalies civilius gyventojus. Be to, Vakarų šalys pareiškė, kad keturis dešimtmečius trukęs M.Kadhafi valdymas turi būti nutrauktas.

Saif al Islamas Kadhafi, kuris kalbėjo sklandžia anglų kalba, sakė įtraukęs į Libijos vyriausybę daug reformų šalininkų. Tačiau keli iš jų perėjo į sukilėlių pusę ir užima vadovaujančius postus jų Laikinojoje Nacionalinėje Taryboje (LNT).

M.Kadhafi sūnus pareiškė, kad šį sukilimą kursto tarptautinis teroristų tinklas “al Qaeda” ir neigė JT, gydytojų, užsienio žurnalistų ir kitų pranešimus, jog Misratos mieste atakuojami ir žudomi taikūs gyventojai.

“Neketinu sutikti, kad Libijos armija žudė civilius gyventojus. To nebuvo. To niekada nebus”, – sakė jis.

Saif al Islamas pridūrė, kad Jungtinės Valstijos turėtų padėti Libijai kovoti su “al Qaeda” ir kad išvijus “teroristus” iš Misratos ir sukilėlių tvirtovės Bengazio jo tėvo vaidmuo bus sumažintas pagal naują konstituciją.

“Didžiausia problema – teroristai ir ginkluotos grupuotės, – sakė jis. – Kai mes jų atsikratysime, viskas bus išspręsta.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...