2011 Kovo 30

Libija

Obama mano, kad Kadafis pasitrauks

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį sakė esantis įsitikinęs, kad Libijos autoritarinis lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadhafi) “galiausiai” pasitrauks iš valdžios, taip pat neatmetė galimybės aprūpinti ginklais jį norinčius nuversti sukilėlius.

B.Obama pabrėžė, kad “kilpa” aplink Libijos lyderį veržiasi, bet pastebėjo, kad kol nepastebima ženklų, jog M.Kadhafi siekia susitarti dėl savo išvykimo iš Libijos, nors jo pajėgas įnirtingai bombarduoja tarptautinė koalicija.

Prezidentas davė interviu tris televizijos kanalams, siedamas sustiprinti visuomenės pasitikėjimą jo strategija Libijoje. Pirmadienį jis taip pat kreipėsi į tautą ir susitiko su savo nacionalinio saugumo komanda Kongrese.

B.Obamos komentarai atspindėjo JAV ir sąjungininkų pajėgų siekį didinti spaudimą M.Kadhafi ir jo ginkluotosioms pajėgoms, siekiant priversti Libijos lyderį atsisakyti valdžios.

“Tikimės, kad mums toliau nuosekliai spaudžiant – ne vien karinėmis, bet ir kitomis priemonėmis – Kadhafi galiausiai pasitrauks”, – B.Obama sakė duodamas interviu televizijai NBC.

Tačiau prezidentas pirmadienį savo kalboje perspėjo amerikiečius, jėga gali būti naudojama, siekiant apsaugoti civilius gyventojus, tačiau mėginimai nuversti M.Kadhafi jėga gali pareikalauti daug aukų ir finansinių išlaidų, panašiai kaip per karą Irake.

Prezidentas sakė televizijai “ABC News”, kad M.Kadhafi šalininkams taip pat suteikiama laiko apgalvoti savo poziciją, kai jo režimui stiprinamas spaudimas iš išorės.

“Manau, kad Kadhafi aplinka supranta, jog kilpa veržiasi ir kad jų dienos tikriausiai suskaičiuotos; jie apgalvos, kokie bus tolesni jų žingsniai”, – pabrėžė B.Obama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...