2011 Gegužės 12

Neįgalieji remia elektroninio balsavimo iniciatyvą

veidas.lt

BFL

Lietuvos žmones su negalia vienijančių organizacijų atstovai parėmė Pilietinių iniciatyvų centro kreipimąsi į Seimą, kuriame parlamentarų prašoma pradėti diskusijas dėl elektroninio balsavimo įteisinimo Lietuvoje.

Elektroninio balsavimo idėją jau parėmė didžiausia Lietuvoje neįgaliųjų organizacija – Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija “Viltis”.

Pasak Lietuvos žmonių su negalia sąjungos viceprezidentės Gintos Žemaitaitytės, elektroninis balsavimas padėtų tūkstančiams Lietuvos neįgaliųjų pasijusti visateisiais piliečiais.

“Dalis Lietuvos neįgaliųjų negali atlikti savo pilietinės pareigos vien dėl to, kad jiems fiziškai sudėtinga patekti į rinkimų apylinkes. Neabejoju, kad, įvedus elektroninį balsavimą, neįgaliųjų aktyvumas rinkimuose stipriai išaugtų”, – sako G. Žemaitaitytė.

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos “Viltis” vadovė Dana Migaliova teigia, jog daugelis balsavimo vietų yra nepritaikytos negalią turintiems žmonėms, todėl būtina skubiai ieškoti sprendimų, kaip pašalinti barjerus, neleidžiančius dešimtims tūkstančių Lietuvos piliečių dalyvauti rinkimuose.

“Elektroninis balsavimas yra viena iš efektyviausių priemonių aktyviam neįgaliųjų įsitraukimui į dalyvavimą rinkimuose. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuva yra investavusi ganėtinai daug ES lėšų į tobulėjimą technologinėje srityje, nematau priežasčių, kodėl mūsų šalyje negalėtume įgyvendinti elektroninio balsavimo”, – sako D. Migaliova.

Praėjusią savaitę paskelbtos naujausios rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos “Baltijos tyrimai” atliktos gyventojų apklausos duomenimis, trys ketvirtadaliai (75 proc.) Lietuvos gyventojų pritaria, kad Lietuvoje turėtų būti sudaryta galimybė rinkimuose balsuoti internetu. Daugiau nei pusė (56 proc.) apklaustų gyventojų mano, jog galimybė rinkimuose balsuoti internetu paskatintų didesnį rinkėjų aktyvumą. Tyrimas taip pat atskleidė, kad didesnė dalis (47 proc.) Lietuvos rinkėjų, jei būtų galimybė Seimo rinkimuose balsuoti internetu, pasirinktų balsavimą internetu, primena ELTA.

Atsižvelgdamas į visuomenės nuomonę dėl elektroninio balsavimo Pilietinių iniciatyvų centras pradėjo rinkti parašus po kreipimusi į Seimo narius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...