2010 Birželio 07

Rinkimai

E. Masiulis siūlo balsuoti internetu rinkimų apylinkėse

veidas.lt

Susisiekimo ministras, Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis sako tikįs, kad jau per kitąmet vyksiančius vietos valdžios rinkimus bus įvestas elektroninis balsavimas internetu rinkimų apylinkėse.

Vyriausybė pirmadienį pasitarime pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui dėl elektroninio balsavimo įvedimo ir ketina pateikti šį projektą Seimui. Pagal naujausią siūlymą, elektroniniu būdu balsuoti būtų galima tik rinkimų apylinkėse, o ne namuose ar kitur.

“Susisiekimo ministerija pateikė kompromisinį variantą (…), kad artėjančiuose savivaldos rinkimuose visgi būtų sudarytos galimybės žmonėms pasinaudoti balsavimu internetu, tačiau tai būtų galima daryti tik rinkimų apylinkėse specialiai tam įrengtose vietose – kontroliuojamose zonose. Tai būtų galima daryti išankstiniame balsavime, atvykus į apylinkes trečiadienį ir ketvirtadienį iki rinkimų ir rinkiminę dieną. Kol kas balsavimas iš namų ar kitų vietų būtų draudžiamas”, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė E.Masiulis.

Anot ministro, toks balsavimo būdas būtų naudingas tiems žmonėms, kurie nori balsuoti kitoje apylinkėje nei yra priregistruoti.

“Dažnai būna taip, kad rinkimų dieną rinkėjas įtrauktas į vienos apylinkės sąrašą viename mieste, bet jis negali tame mieste būti, jis yra kitame mieste. Naudojant šitą technologiją, rinkimų dieną jis galės balsuoti bet kurioje apylinkėje nepaisant to, į kokios rinkimų apylinkės sąrašą jis įtrauktas”, – sakė E.Masiulis.

Susisiekimo ministerijos vadovo žodžiais, šios projekto įgyvendinimas kainuotų iki 7 mln. litų. Tam būtų naudojamos Europos Sąjungos (ES) lėšos.

Anot ministro, “jei Seimas išreikštų tokią politinę valią, tikrai užtektų laiko įgyvendinti šitą nuostatą 2011 metų pavasarį vyksiančiuose savivaldos rinkimuose”. Vėliau tikimasi suteikti galimybę balsuoti elektroniniu būdu ir namuose.

“Vertiname tai kaip pirmą, eksperimentinį žingsnį. Jei jis pasiteisins, ateinančiuose Seimo rinkimuose galėtume kalbėti pilna apimtimi apie interne balsavimo įgyvendinimą sudarant galimybes žmonėms balsuoti ne tik rinkimų apylinkėse”, – svarstė E.Masiulis.

Ministras tikino, kad elektroninis balsavimas apylinkėse būtų saugus, kadangi kontroliuojamose zonose budintys žmonės stebėtų, ar balsuojantiesiems nedaromas spaudimas. Balsų skaičiavimo sistema taip pat esą patikima ir saugi.

“Specialistai užtikrina ir patvirtina, kad dabar egzistuojančios apsaugos ir atpažinimo sistemos tikrai yra patikimos ir šiuo atveju dėl to nereikėtų baimintis. Jei šiandieną žmogus savo pinigus, sveikatą patiki, kyla klausimas, kodėl balsavimas, rinkėjų valios išreiškimas, turėtų būti mažiau saugus”, – teigė jis.

Lietuvos politikai jau ne vienerius metus diskutuoja, ar įteisinti balsavimą internetu, tačiau Seimas iki šiol tokioms iniciatyvoms nepritarė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...