2010 Rugsėjo 28

Rinkimai

Seimas svarsto siūlymą balsuoti internetu

veidas.lt

Šiandien Seimas pradės svarstyti Susisiekimo ministerijos siūlymą įteisinti galimybę piliečiams balsuoti elektroniniu būdu Seimo, Prezidento, Europos Parlamento, savivaldybių tarybų rinkimuose, o taip pat referendumuose. Tokiam siūlymui jau yra pritarusi Vyriausybė.

„Balsavimas internetu – geras būdas padinti rinkėjų aktyvumą. Jis taip pat sutaupytų rinkimams skiriamų lėšų, žmogiškųjų resursų ir laiko bei būtų vienas didžiausių žingsnių įgyvendinant e-valdžios koncepciją Lietuvoje“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Įteisinus elektroninį balsavimą, piliečiams bus sudarytos platesnės ir palankesnės galimybės dalyvauti rinkimuose ir referendumuose, sumažės prielaidos rinkėjų balsų papirkinėjimui ir korupcijos galimybėms, bus skatinamas informacinių technologijų naudojimas. Pažymėtina, kad balsavimas internetu neribos galimybės balsuoti ir tradiciniais būdais bei atitiks visus teisės aktų nustatytus reikalavimus ir principus.

Išankstiniais vertinimais, balsavimui internetu įgyvendinti gali prireikti apie 7 mln. litų.

Apklausų duomenimis, galimybės balsuoti internetu jau laukia Lietuvos gyventojai: 78 proc. piliečių pritaria balsavimo internetu įteisinimui, o 41,4 proc. rinkėjų patys pasinaudotų tokia galimybe.

Balsavimą internetu sėkmingai taiko Estija – čia vyko jau keletas rinkimų, kuriuose buvo galima balsuoti ir internetu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. konsultantas konsultantas rašo:

  Netikiu, kad Lietuvos valstybė galėtų užtikrinti elektroninio balsavimo konfidencialumą ir skaidrumą …

 2. NeBalsavimuiInternetu NeBalsavimuiInternetu rašo:

  Raginčiau piliečius atkreipti dėmesį, kad tik popierinis balsavimas yra suprantamas daugumai. Balsavimas internetu neleis daugumai žmonių dalyvauti stebėjime ir saugumo užtikrinime, o be to negali būti ir skaidrių rinkimų, demokratijos. Didžiulis pavojus. Raginu skubiai susisiekti su politikais ir prašyti detalesnių diskusijų ir tyrimų prieš nereikalingai eksperimentuojant, einant Estijos avantiūrų keliu. Daugiau info http://www.balsavimas.lt ir feisbuko grupeje “internetiniam balsavimui ne”

 3. Laurynas Laurynas rašo:

  Balsavimą internetu įteisinti būtina! Tikrai nesudetinga būtų technologiskai įgyvendinti skaidruma užtikrinančias priemones – padarant balsavimo rezultatus prieinamus visiems. Nesuprantu kas kelia šitą viduramžišką pasirpiešinimo vėją prieš aiškiai pranašesnes ir saugesnes technologijas?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...