2011 Kovo 14

Finansai

Nedeficitinio biudžeto galime tikėtis jau 2014 metais

veidas.lt

Nedeficitinio biudžeto galime tikėtis jau 2014 ar 2015 metais, interviu savaitraščiui “Veidas” teigia finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

“Jei neįvyks didelių sukrėtimų pasaulio ekonomikoje ir piliečiai rinksis finansinę drausmę, nedeficitinio biudžeto galime tikėtis jau 2014 ar 2015 metais”, – sakė ministrė.

Ji kalbėjo, jog dabar rengiamos 2011-2014 metų makroekonominių rodiklių projekcijos.

“Ir augimo prognozė bus didinama, nes eksporto rodikliai ypač stiprūs”, – teigė I.Šimonytė.

Pasak jos, nemokestinės pajamos šiemet šiek tiek atsilieka nuo plano, tačiau toli siekiančių išvadų daryti dar negalima.

Tuo tarpu “Sodros” biudžetas, anot I.Šimonytės, vykdomas, kaip patvirtinta įstatymo, – su 2,6 mlrd. litų metiniu deficitu. Ministrė pridūrė nemananti, kad “Sodros” ir valstybės biudžetus būtina sujungti.

Kalbėdama, kaip Lietuvai sekasi artėti prie Mastrichto kriterijų, ministrė teigė, jog kol kas “koją kiša” deficitas.

“Tačiau jį mažiname, ir tikiuosi, kad kitąmet pavyks sumažinti iki Mastrichto kriterijaus (3 proc). Ir to reikia ne dėl euro, o dėl mūsų pačių – valstybės skolos suvaldymo. Atsižvelgiant į naujas tendencijas, norint įsivesti eurą 2014 metais, vėl reikia pradėti rūpintis, kad kojos nepakištų infliacija”, – kalbėjo I.Šimonytė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...