2010 Lapkričio 27

Politika

Finansų ministrė žada atsistatydinti, jei Seimas nuo kitų metų padidins pensijas

veidas.lt

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė penktadienį pareiškė ketinanti atsistatydinti, jei Seimas priims pataisas nuo sausio grąžinti pensijas į prieškrizinį lygį.

“Tikrai negalvoju dirbti (jei Seimas priims pataisas), nematau jokių galimybių. Negalima tyčiotis iš žmonių jiems pažadant dalykus, kurių negalima įgyvendinti”, – penktadienį Lietuvos televizijai sakė I.Šimonytė.

Pasak ministrės, vertinant realią situaciją, įsipareigojimų dėl ekonomikos kilimo metais pakeltų pensijų nebuvo galima vykdyti jau 2008 metais.

“Manau, kad tai yra tiesiog neatsakingas žaidimas žmonių jausmais”, – sakė I. Šimonytė.

Seimas ketvirtadienį po svarstymo vieno balso persvara pritarė siūlymui vieneriais metais sutrumpinti sumažintų valstybinių ir senatvės pensijų mokėjimą: už sumažintų pensijų atstatymą į 2009 metų lygį balsavo 64 Seimo nariai, prieš -33, o susilaikė 30 parlamentarų.

Seimas dar kartą balsuos dėl pataisos priėmimo. Jei sprendimas būtų priimtas, nuo kitų metų pensijos vėl turėtų būti padidintos, nors to nenumato nei 2011 metų “Sodros”, nei valstybės biudžetų projektai.

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, nuo kitų metų atstačius pensijas, tai biudžetui kainuotų 600 mln. litų.

2009 metų pabaigoje Seimas nusprendė, kad sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2011-ųjų pabaigos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. paul paul rašo:

  Nepakeičiamų nebūna.

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Ne, bet, jei valstybėj dar vienas ekonomikos nuosmūkis tada belaukia islandų baigtis, o kas tada? Ispanijos plantacijos? Ar virvė ant kaklo?

 3. Pranciškus Pranciškus rašo:

  Finansų ministrė Šimonytė neieškojo galimybių ir lėšų iš ko nuo 2011 m. mokėti normalias pensijas, todėl privalo atsistatydinti iš šių pareigų, nes negali ar nenori jų tinkamai vykdyti. Šiam tikslui lėšų valstybė turi pakankamai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...