2010 Spalio 21

Raimondas Kuodis

Nebus surenkami akcizai

veidas.lt

Lietuvai ir Baltarusijai trečiadienį pasirašius susitarimą dėl paprastesnio sienos kirtimo pasienio gyventojams, ekonomistas Raimondas Kuodis perspėja, kad valstybės biudžetas gali surinkti mažiau degalų, tabako ir alkoholio akcizų.

“Pasienio zona apima ir Vilnių, kuris yra apie 30 kilometrų nuo sienos. Nuvažiuoti užsipilti degalų, nusipirkti tabako, alkoholio, turint tokį visiškai lengvą sienos kritimo režimą, daugeliui žmonių tikrai apsimokės. Daug žmonių ir dabar tą daro. Klausimas, kas bus su mūsų akcizų surinkimu, kai mes turėsime tokį pokytį. Čia kalba neina apie kontrabandą, kalba eina apie visiškai legalų sienos kirtimą ir atsivežimą, sakykime, pilną baką degalų. Per vieną reisą galima sutaupyti apie 100 litų vien dėl to”, – ketvirtadienį Lietuvos radijui sakė R.Kuodis.

Jis įsitikinęs, kad valstybė surinks gerokai mažiau akcizų, todėl valstybė turės didinti kitus mokesčius, kad galėtų mokėti, pavyzdžiui, pensijas.

Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis radijo laidoje teigė, kad atsakingos valstybės institucijos turi pasiruošti, kad įsigaliojus naujajai tvarkai gyventojai nepiktnaudžiautų.

“Yra Lenkijos ir Ukrainos pavyzdys, ir lenkai nepatyrė jokio spaudimo jų akcizinėms prekėms ir pajamoms iš akcizo. Užsienio reikalų ministerija laiške Vyriausybei nurodė, kad iki to laiko, kol bus įgyvendintas šis režimas, tai yra, kol Seimas ratifikuos, visos institucijos, kurios susijusios, – pasienis, muitinė, mokesčių inspekcija – turi priimti atitinkamus sprendimus, kad šiuo palengvintu pasienio režimu nebūtų piktnaudžiaujama”, – teigė A.Ažubalis.

“Pavyzdžiui, vokiečiai pasienio gyventojams neleidžia įsivežti alkoholio nė butelio”, – kalbėjo ministras.

Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai trečiadienį Minske pasirašė susitarimą, kuris leis paprasčiau kirsti sieną pasienio gyventojams.

Susitarimas numato, kad kai kurie pasienio gyventojai galės kirsti valstybės sieną be vizų, su specialiais vietinio eismo leidimais ir iki 90 dienų per pusę metų būti kitos valstybės 50 kilometrų pasienio teritorijoje.

Iki penkerių metų galiosiantys vietinio eismo leidimai būtų išduodami nuolatiniams pasienio gyventojams, kurie dėl giminystės ryšių, pagrįstų ekonominių, prekybinių, kultūrinių ir kitų svarbių priežasčių planuoja lankytis kitos valstybės pasienyje. Šie leidimai nesuteiks teisės dirbti.

Susitarimas dar turės būti ratifikuotas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...