2010 Gruodžio 16

Akcizai

A.Kubilius ragina Seimą persigalvoti dėl alkoholio akcizo

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius piktinasi parlamentarų sprendimu iš naujo svarstyti, ar mažinti alkoholio akcizą. Jis viliasi, kad kitą savaitę Seimas nepritars jo mažinimui.

“Tikiu Seimo išmintimi kitą savaitę vis dėlto paremti prezidentę, kuri tautos girdymui nepritaria (…). Noriu priminti, kad Seimas akcizus padidino tada, kai girti policininkai įvažiavo į vaikus. Ar tai, kas įvyko Vilkaviškyje – ne tragedija?” – kalbėdamas Seime priminė premjeras.

A.Kubilius, ragindamas parlamentarus iki kitos savaitės balsavimo persigalvoti ir neremti akcizo mažinimo, prisiminė ir tragiškai žuvusį tėvą.

“Esu praradęs tėvą. Nežinau, ar jaunuolis buvo pagėręs ar nepagėręs, to nebuvo nustatyta, bet faktas, kad gyvenimo būdas, kurį Lietuvoje nesugebame vis dar suvaldyti, lemia tas tragedijas”, – kalbėjo A.Kubilius.

Pasak spaudos, automobilio avarijoje prieš dvi savaites žuvę Vilkaviškio savivaldybės administracijos direktorius, vicemeras ir sunkiai sužalotas meras buvo neblaivūs.

Seimas ketvirtadienį nutarė iš naujo svarstyti įstatymo pataisas dėl mažesnio alkoholio akcizo.

Jis nepritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymui pataisas laikyti nepriimtomis.

Prezidentės vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas, pristatydamas šalies vadovės veto, sakė, kad norint kompensuoti biudžeto netektį, alkoholio realizacija turėtų padidėti 63 proc. – 10 proc. viršyti pardavimų piką, kuris pasiektas 2007 metais.

Pasak jo, valstybės išlaidos dėl finansavimo tų padarinių, kurie atsiranda dėl alkoholio vartojimo, būna 6 kartus didesnės už pajamas, gautas iš alkoholio pardavimų.

D.Grybauskaitė šią savaitę grąžino Seimui pakartotinai svarstyti pataisas, kuriomis siūloma beveik trečdaliu sumažinti akcizą alkoholiniams gėrimams.

Pataisas ji pavadino “atviru interesų grupių lobizmu”.

D.Grybauskaitės teigimu, sumažintas akcizas alkoholiui dar labiau padidintų biudžeto deficitą – valstybė netektų 100 mln. litų pajamų, tai reikštų, jog tokia pačia suma būtų paremta alkoholio pramonė.

Seimas gruodžio pradžioje 27,5 proc. sumažino akcizą alkoholiui tarifą – nuo 2011-ųjų sausio 1-osios akcizas turėjo sumažėti nuo 4,416 tūkst. litų iki 3,2 tūkst. litų už gryno etilo alkoholio hektolitrą.

Dėl alkoholio akcizo tarifo keitimo Seimas apsispręs iki Kalėdų. Išvadą Seimui šiuo klausimu vėl teiks Ekonomikos komitetas, kuris jau yra pritaręs alkoholio akcizo sumažinimui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...