2010 Rugsėjo 03

PSD

Ne visi individualių įmonių savininkai turi mokėti už sveikatos draudimą

veidas.lt

Spaudoje pasirodė komentarų, kad pasikeitus Valstybinio socialinio draudimo įstatymui nuo liepos 1 d. individualiųjų įmonių savininkai, laikinai sustabdę įmonės veiklą, net jeigu jie, pavyzdžiui, įsidarbino samdomais darbuotojais ir moka visus būtinus mokesčius, privalo dar atskirai mokėti ir sveikatos draudimo įmokas – po 72 Lt per mėnesį.

Valstybinė ligonių kasa paaiškina, kad tie individualiųjų įmonių savininkai, kurie laikinai sustabdė individualios įmonės veiklą arba teisės aktų nustatyta tvarka jo individualiai įmonei suteiktas likviduojamos įmonės statusas, ir kurie patenka į valstybės lėšomis privalomuoju sveikatos draudimu draudžiamųjų kategoriją, t. y. pensininkai, būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą pensijai gauti turintys asmenys, yra neįgalūs ir kiti, – jei jie neturi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos sveikatos draudimo įmokos, – privalomojo sveikatos draudimo įmokų neturi mokėti.

Minėtiems asmenims tokių įmokų mokėti nereikia ir tuomet, kai jie dirba pagal darbo sutartį, valstybės tarnyboje, turi verslo liudijimą, tai yra, jau moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas kaip tų kategorijų asmenys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...