2011 Kovo 18

Lietuvos bankas

Ne euras, o subalansuota finansų ekonomika

veidas.lt

Lietuvos tikslas – ne euras, o sveika ir gerai subalansuota finansų sistema bei tvariai auganti, žiniomis ir inovacijomis grįsta ekonomika, sako geriausiu mokesčių ekspertu šalyje vadinamas Vitas Vasiliauskas, kurio kandidatūra į Lietuvos banko (LB) vadovus ketvirtadienį pateikta Seimui.

“Lietuvos tikslas yra ne euras, o pirminis tikslas yra sveika ir gerai subalansuota finansų sistema, tvariai auganti, žiniomis ir inovacijomis grįsta ekonomika – ko, pasiekus kliūčių įsivesti eurą ir pasinaudoti jo privalumais, neliks”, – pareiškė V.Vasiliauskas.

Jis parlamentarams tvirtino, kad bankininkystė po krizės niekada nebus ir neturėtų būti tokia, kokia buvo.

“Pokyčiai šiame sektoriuje (bankininkystėje – BNS) neišvengiami”, – sakė V.Vasiliauskas.

Kandidatas į LB vadovus siūlo bankų paslaugas praturtinti moderniu alternatyvių banko paskoloms finansavimo instumentų paketu: “Visų pirma kalbu apie alternatyvaus finansavimo fondus”.

Pasak jo, centrinis bankas yra pajėgus kokybiškai atlikti naują uždavinį – visų be išimties finansų sektoriaus institucijų priežiūrą.

“Šiuo atveju kalbu ne tik apie institucinę priežiūrą kaip subjektų, bet ir finansinių paslaugų teikimo priežiūrą. Per bankų priežiūrą galima atitinkamai veikti ir pinigų srautus – tiek ateinančius, tiek išeinančius iš Lietuvos. Priežiūra yra priežiūra, bet ir čia reikalingas lankstumas. Jeigu būsime nelankstūs, galime prarasti dukterinius bankus ir turėsime tik filialus, kurie išeina iš mūsų priežiūros ribų”, – kalbėjo kandidatas.

“Darbiečio” Sauliaus Bucevičiaus paklaustas apie LB vadovo atlyginimo dydį, V.Vasiliauskas tvirtino, kad “profesionalai turi būti atitinkamai atlyginami”.

V.Vasiliauską LB valdybos pirmininku siūloma skirti nuo balandžio 16-osios.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...