2011 Kovo 07

Lietuvos bankas

Lietuvos banko pirmininku siūlomas V.Vasiliauskas

veidas.lt

Lietuvos banko valdybos pirmininku šalies prezidentė siūlo skirti buvusį finansų viceministrą ir savo rinkimų štabo vadovą advokatą 37 metų Vitą Vasiliauską.

Apie tai pirmadienį žurnalistams pranešė valstybės vadovės atstovas spaudai Linas Balsys.

Jo teigimu, prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretas dėl V.Vasiliausko kandidatūros teikimo Seimui bus pasirašytas pirmadienį.

“Prezidentė jį pasirinko, be abejo, ne iš vienos kandidatūros, vertina jį kaip profesionalą. Jums tūrbūt žinoma, kad Vitas Vasiliauskas buvo ir prezidentės rinkimų štabo vadovas, ir dėl tos priežasties, kad yra profesionalas ir sėkmingai dirbo ir dirba. Turbūt rinkimų rezultatai parodo, kad tikrai yra profesionalas”, – aiškino L.Balsys.

Jo teigimu, dėl to, kad V.Vasiliauskas vadovavo D.Grybauskaitės rinkimų štabui, interesų konflikto teikiant jo kandidatūrą nekyla.

Palankiai V.Vasiliausko kandidatūrą pirmadienį įvertino Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

Jo teigimu, tai kompetentingas, patyręs žmogus: “Kas yra labai svarbu – ir žmogiškos savybės yra labai geros, mokantis bendrauti su politikais”.

V.Vasiliauskas 2009 metų pavasarį du mėnesius dirbo D.Grybauskaitės rinkimų kampanijos vadovu, o iš karto po rinkimų grįžo į advokatų kontorą “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir

partneriai LAWIN”.

Finansų viceministru nepartinis V.Vasiliauskas dirbo 2001-2004 metais, o nuo 2004 metų lapkričio jis dirba advokatų kontoroje “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN”.

Be to, jis yra dirbęs Mokesčių inspekcijos skyriaus viršininku, Finansų ministerijos mokesčių departamento direktoriumi, dalyvavo Lietuvos derybose su Europos Sąjunga darbo grupės veikloje.

Teisės magistras ir socialinių mokslų (teisės) daktaras V.Vasiliauskas specializuojasi tarptautinio dvigubo apmokestinimo išvengimo, mokesčių statymų leidybos, mokesčių administravimo srityse.

Dabartinio Lietuvos banko vadovo Reinoldijaus Šarkino kadencija baigėsi vasario 15-ąją, tačiau jis dar dviem mėnesiams paskirtas laikinuoju Lietuvos banko vadovu.

Lietuvos banko valdybos pirmininką penkeriems metams skiria ir atleidžia prieš terminą Seimas prezidento teikimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...