2011 Balandžio 04

Kazachstas

Kazachstano prezidentu perrinktas Nazarbajevas, surinkęs 95,5 proc. balsų

veidas.lt

Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas sekmadienį vykusiuose rinkimuose buvo perrinktas dar vienai penkerių metų kadencijai, surinkęs 95,5 proc. balsų, rodo preliminarūs rezultatai, kuriuos pirmadienį paskelbė Centrinė rinkimų komisija.

Kaip žurnalistus Astanoje informavo CRK pirmininkas Kuandykas Turgankulovas, nė vienam iš trijų N.Nazarbajevo varžovų nepavyko surinkti 2 proc. balsų.

Senatorius Ganis Kasymovas gavo 1,9 proc. balsų, Kazachstano komunistų partijos atstovas Žambylas Achmetbekovas – 1,4 proc. balsų, o ekologas Melsas Jeleusizovas, kuris sekmadienį pripažino, jog atidavė savo balsą už N.Nazarbajevą ir pavadino savo poelgį “pagarba nugalėtojui”, gavo 1,2 proc. balsų.

K.Turgankulovas sakė, jog tai dar negalutiniai balsavimo rezultatai, tačiau nepatikslino, kiek balsų suskaičiuota.

Per šį balsavimą N.Nazarbajevas viršijo praėjusiuose rinkimuose 2005-aisiais savo surinktą balsų skaičių – 91,15 proc.

Vienas N.Nazarbajevo aukšto rango padėjėjas prieš rinkimus prognozavo, kad veteranas valstybės vadovas pasirodys dar geriau nei 2005 metais, nes po tų rinkimų jis imtas oficialiai vadinti “tautos Tėvu”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...