2013 Balandžio 16

Naujų būstų pardavimai augo trečdaliu

veidas.lt

???????????

Lyginant su praėjusių metų paskutiniuoju ketvirčiu, per pirmąjį šių metų ketvirtį naujų būstų parduota 34 proc. daugiau, – skelbia nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros  bendrovė „MG Valda“.

Iš viso per pirmuosius tris šių metų mėnesius gyventojai įsigijo 420 naujos statybos būstų. 2012 m. užfiksuotas vartotojų pasitikėjimas NT bendrovėmis perkant butus dar tik statomuose projektuose, pastebimas ir pirmaisiais šių metų mėnesiais.

Per pirmuosius šių metų mėnesius vartotojai dažniausiai rinkosi vidutinius dviejų kambarių arba didesnius trijų kambarių butus. Minėtų butų pardavimai sudarė 75 proc. visų sausio – kovo mėnesiais parduotų butų. Vartotojai toliau perka būstus dar tik pradėtuose statyti daugiabučių projektuose.  Net 191, beveik pusė visų parduotų butų, nupirkti vos tik prasidėjus statyboms. „Jeigu prieš kelis metus tokie rodikliai signalizuodavo, jog NT pasiūla yra išsemta, tai pastaraisiais metais tokia tendencija labiau susijusi su atsigaunančia rinka. Aktyvūs ekonominės, vidutinės ir aukštos klasės būstų pardavimai akivaizdžiai sufleruoja, kad šiuo metu pasiūla yra pakankamai didelė ir gyventojai turi galimybę išsirinkti jų poreikius ir lūkesčius tenkinančius naujus būstus“, – teigia nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros bendrovės „MG Valda“  pardavimų skyriaus vadovas Mantas Umbrasas.

Pasak SEB banko prezidento pavaduotojo ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Virginijaus Doveikos, būsto rinkoje pastebima daugiau aktyvumo. „Pernai, lyginant su 2011-aisiais, SEB banko suteiktų naujų būsto paskolų skaičius išaugo penktadaliu – iki 3300 per metus. Kiek daugiau negu dešimtadaliu (apie 13 proc.) didėjo ir naujai suteikiamų būsto paskolų suma – 2012 m. ji sudarė 441 mln. litų. Vis tik bendras mūsų banko būsto paskolų portfelis ir toliau mažėja. Tokią situaciją lemia tai, kad naujai suteikiamų paskolų suma yra mažesnė nei anksčiau išduotų paskolų grąžinimo suma“, – teigia V. Doveika.

SEB banko duomenimis, vidutinė būsto paskolos suma per pastaruosius kelis metus kiek sumažėjo. 2011 metais ji buvo maždaug 146 tūkst. litų, pernai – apie 132 tūkstančius. „Pastaruoju metu žmonės linkę prie būsto pirkimo prisidėti didesne savo lėšų dalimi, taip pat sumažėjo nekilnojamojo turto kainos“, – apibendrina V. Doveika.

Prasidėjus antrajam metų ketvirčiui, naujų būstų rinkoje yra šiek tiek daugiau nei 2000. Daugiausiai, 69 proc., – ką tik pradėtos statybos namuose. 53 proc. visų neparduotų būstų yra ekonominės klasės, 30 proc. – vidutinės ir 17 proc. – aukštos klasės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...