2011 Gruodžio 07

Banko nacionalizavimas didina Lietuvos gyventojų susidomėjimą nekilnojamuoju turtu

veidas.lt


Politikai, ekspertai ir nekilnojamojo turto pardavėjai skirtingai vertina galimas banko „Snoras“ nacionalizavimo pasekmes Lietuvos nekilnojamojo turto rinkai. Ekonomistai ir politikai baiminasi, kad poveikis bus neigiamas, nes sumenks bendras gyventojų pasitikėjimas bankais, tad gali sumažėti ir teikiamų būsto paskolų skaičius bei sumos.

„Pasitikėjimas bankų sistema dėl „Snoro“ nacionalizavimo greičiausiai mažės“, – neabejoja ūkio ministras Rimantas Žylius. Tokios pat nuomonės laikosi ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas – jo nuomone, pasitikėjimas Lietuvos komerciniais bankais šiuo metu yra kritęs, o dėl to lėtės ir nekilnojamojo turto rinkos augimas.
Tačiau nekilnojamojo turto pardavėjai, priešingai, tikisi, kad dėl „Snoro“ istorijos ir dėl apskritai sumenkusio pasitikėjimo bankais nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje kaip tik atsigaus, nes esą daugės žmonių, kurie nutrauks savo indėlių sutartis ir santaupas nukreips į nekilnojamąjį turtą.
„Kilęs sąmyšis paskatins žmones ieškoti alternatyvų, kam panaudoti iš banko atgautus apdraustus indėlius, kurių bendra suma siekia beveik 4,5 mlrd. Lt. Dėl to nekilnojamojo turto rinkoje galimas paklausos ūgtelėjimas“, – aiškina nekilnojamojo turto bendrovės „Akorus Real Estate“ pardavimo vadovas Donatas Kojala.
Skirtingų nekilnojamojo turto agentūrų atstovai praėjusią savaitę teigė jau pajutę gerokai didesnį susidomėjimą nekilnojamuoju turtu, ypač kainuojančiu iki 300 tūkst. Lt.
Beje, rinkoje dirbtinai išaugus paklausai galimas ir laikinas kainų ūgtelėjimas, nors tikro nekilnojamojo turto bumo ekspertai vis dėlto nesitiki.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...