2013 Liepos 10

Naujų automobilių pardavėjams šie metai nėra sėkmingi

veidas.lt


Naujais automobiliais prekiaujančių bendrovių vadovai ir atstovai buvo įtikėję, kad blogi laikai jau praėjo ir prekybos apimtys nuo 2010 m. Lietuvoje tik didės. Tačiau, pasirodo, jie klydo.

Per penkis šių metų mėnesius Lietuvoje iš viso parduotas 5591 naujas lengvasis automobilis, arba 5 proc. mažiau nei atitinkamu 2012 m. laikotarpiu (5865). O gegužės mėnesio rezultatai – ypač liūdni: šį mėnesį parduoti 1196 nauji lengvieji automobiliai, beveik 13 proc. mažiau nei 2012 m. gegužę.
Skelbiama, jog pagrindinė priežastis, kodėl naujų automobilių nuperkama vis mažiau, yra ta, kad dauguma įmonių po krizės savo automobilių parkus atnaujino 2010 m. antroje pusėje ir 2011 m. Būtent 2011-aisiais naujų automobilių Lietuvoje buvo nupirkta daugiausiai, net 15,7 tūkst. O jau pernai jų perkamumas ėmė mažėti: 2012 m. naujų automobilių nupirkta 12 proc. mažiau nei užpernai.
Šios tendencijos verčia automobilių prekybininkus keisti savo strategijas: anksčiau jie naujus automobilius vis brangino, o dabar vėl pasuko didelių nuolaidų keliu. Pavyzdžiui, šiandien naują “Ford Fiesta” galima įsigyti už 34,5 tūkst. Lt. Didelę – 10 tūkst. Lt nuolaidą siūlo “Nissan qashqai” prekybininkai, o kai kuriuos “Subaru” dabar galima nusipirkti ir su 17 tūkst. Lt nuolaida. “Vokswagen” atstovai Lietuvoje nuolaidų kartelę kilstelėjo dar aukščiau ir kai kuriuose savo modelius siūlo su 23,4 tūkst. Lt nuolaida. Dideles nuolaidas, nulines palūkanų normas visam išperkamosios nuomos laikotarpiui arba vis ilgesnį automobilio garantinį laiką siūlo ir “Fiat”, “Toyota”, “Škoda” ar “Peugeot” automobilių prekybos salonai, o “Renault” ir “Dacia” prekybininkai paskelbė apie naujų automobilių išpardavimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...