2010 Gruodžio 01

Prekyba automobiliais

Naujų automobilių lizingo rinka Lietuvoje šiemet augo 4 proc.

veidas.lt

Lietuvoje per vienuolika šių metų mėnesių užregistruoti 7909 nauji lengvieji automobiliai – 4 proc. daugiau nei pernai sausį-lapkritį, kai jų buvo 7626.

Nors rinka auga jau penktą mėnesį iš eilės, tai yra pirmas kartas, kai ji išaugo, skaičiuojant nuo metų pradžios, pranešė bendrovė “AutoTyrimai”.

Vien lapkritį, palyginti su 2009-ųjų lapkričiu, šalies naujų lengvųjų automobilių rinka išaugo 78 proc. iki 979 automobilių. Kaip ir ankstesniais mėnesiais, tai daugiausiai lėmė suaktyvėjusi paklausa bei maža palyginamoji bazė – pernai lapkritį šalyje buvo užregistruota tik 550 naujų automobilių.

Lapkritį Lietuvoje pagal markes pirmavo “Škoda” (102), antroje vietoje buvo “Volkswagen” (100), trečioje – “Toyota” (95) automobiliai. Tarp prestižinių markių populiariausi buvo BMW (31) automobiliai.

Vien lengvųjų asmeninių automobilių lapkritį užregistruota 843, arba 70 proc. daugiau nei pernai lapkritį, lengvųjų komercinių transporto priemonių rinka išaugo 2,5 karto iki 136 automobilių.

Lapkritį populiariausi asmeninės paskirties modeliai Lietuvoje buvo “Škoda Octavia” (61), “Nissan Qashqai” (40) bei “Volkswagen Golf/Plus” (38), tarp komercinių automobilių pirmavo “Toyota Hilux” (15).

Spalį šalies rinkoje debiutavo kompaktinis hečbekas “Alfa Romeo Giulietta” ir naujos kartos vidutinis visureigis BMW X3.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...