2011 Liepos 01

Nauji mokesčiai – tik kalbos

veidas.lt

BFL

Lietuvos politikų kalbos apie galimus naujus mokesčius ir yra tik kalbos, kol kas neturinčios jokio realaus formato ir greičiausiai nevirs realybe iki naujų Seimo rinkimų kitų metų spalį.

“Nė vienas jų nėra realus, jų tikrai nebus šitoje kadencijoje”, – užtikrintai kalba Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas, klausiamas apie naujus nekilnojamojo turto ar automobilių mokesčius, taip pat ir apie progresinių mokesčių sistemos sukūrimą.

Jam antrina ir opozicinės socialdemokratų partijos vadovas, to paties Seimo komiteto narys Algirdas Butkevičius. “Nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčio projektai pirmą kartą buvo pradėti rengti dar man būnant finansų ministru, t.y. 2004 m. Kaip matote, gyvybės jiems nesiryžta įpūsti nė vienos pakraipos politinės jėgos – tai pernelyg sudėtingi ir socialiai jautrūs klausimai”, – sako jis.

Anot politikų, šių dviejų mokesčių įvedimo projektai dar tik svarstomi Vyriausybės lygmeniu, bet net nėra sutarimo, kokia turėtų būti jų taikymo sistema, ar jie būtų privalomi visiems turto savininkams, nepriklausomai nuo valdomo turto vertės ir kiekio.

O progresinių mokesčių sistema, pasak A.Butkevičiaus, jau kiek realesnis projektas, jį dabar intensyviai tobulina Seimo opozicija.

Tačiau valdantiesiems priklausantis K.Glaveckas nukerta – jokios žalios šviesos jokiems naujiems mokesčiams Lietuvoje. “Akivaizdžiai pamatėme, kad nauji mokesčiai tik didina šešėlio dalį ekonomikoje. Dabar turime susitvarkyti su ta mokestine baze, kurią jau turime, siekti kuo geresnio jau galiojančių mokesčių surinkimo”, – pabrėžia komiteto vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...