2011 Birželio 09

Linkęs pritarti automobilių apmokestinimo idėjai

veidas.lt

Scanpix

Premjeras Andrius Kubilius linkęs pritarti Europos Komisijos siūlymams apmokestinti automobilius.

“Dar kol kas nevertinčiau (EK siūlymo apmokestinti automobilius, – ELTA), nes nesusipažinęs su Komisijos išvadomis, bet reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Pirmas dalykas – automobilių daugėja, keliai nusidėvi ir matome tas problemas. Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių, kurioje tinkamai sutvarkyto arba kelių mokesčio, arba automobilių registracijos mokesčio, arba vadinamo atmosferos teršimo mokesčio nėra. Tai tą trūkumą turime padengti kitais mokesčiais – gyventojų pajamų mokesčiu ar akcizu, bet akivaizdžiai matome, kad iš tiesų pagal gebėjimus tinkamai finansuoti gerą kelių infrastruktūrą atsiliekame nuo kaimyninių šalių”, – ketvirtadienio rytą “Žinių radijuje” kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Kaip jau buvo pranešta, antradienį paskelbtose EK rekomendacijose Lietuvai, be kitų priemonių, siūloma iki 2013-ųjų sumažinti energijos vartojimą ir apmokestinti transporto priemones.

Lietuvai apmokestinti automobilius ne kartą siūlė ir Tarptautinio valiuto fondo ekspertai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jei jei rašo:

    Jei mokestis, tai tik taršos mokestis


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...