2011 Birželio 10

Visų automobilių apmokestinimas nėra socialiai teisingas

veidas.lt

BFL

Premjerui Andriui Kubiliui vėl prakalbus apie galimą automobilių apmokestinimą, Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius sako, kad visų automobilių apmokestinimas nėra socialiai teisingas ir siūlo pažvelgti į kitų Europos Sąjungos šalių patirtį.

Anot LSDP frakcijos vadovo, šiandien kai kurios ES šalys, turinčios tokį mokestį, jau ketina jo atsisakyti, nes mokestis nėra socialiai teisingas.

“Visų automobilių apmokestinimas nėra socialiai teisingas, nes žmonės skirtingai naudoja transporto priemones. Dalis žmonių automobilį per žiemą laiko garaže ir tik vasaromis juo važinėja į sodą. Kiti vairuoja kasdien, nuvažiuodami daugybę kilometrų. Toks skirtumas irgi turi atsispindėti įvedant mokestį, tačiau mes manome, kad apskritai nereikėtų gąsdinti šalies gyventojų dar vienu nauju mokesčiu”, – sako LSDP frakcijos seniūnas A. Butkevičius.

Pasak parlamentaro, lėšų keliams tvarkyti surenkama dviem kryptimis: renkant akcizą ar apmokestinant kelius. Pastarasis mokestis renkamas nuo koncesijos pagrindu statytų kelių, todėl Lietuvoje keliai nėra apmokestinti.

“Jei daugiau važinėji, tai ir kelius daugiau gadini, todėl pirkdamas degalus daugiau sumoki. Į degalų kainą jau įskaičiuotas akcizo mokestis, PVM ir kelių mokestis. Valdant konservatoriams, mokesčiai tarsi grybai po lietaus dygsta. Žmonėms nereikia papildomos naštos. Socialdemokratų nuomone, galima būtų svarstyti tik prabangių automobilių apmokestinimo galimybę, tačiau tokiu atveju šis mokestis neišspręstų aplinkos teršimo problemos”, – įsitikinęs LSDP frakcijos seniūnas A. Butkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...