2010 Liepos 13

Gedimai

Naujesni telefonai ir kompiuteriai genda rečiau

veidas.lt

"Veido" archyvas

Mobiliuosius telefonus ir kompiuterius remontuojantys specialistai pastebi, kad šie prietaisai dabar genda kur kas rečiau nei prieš trejus–penkerius metus. “Gamintojų broko dabar pasitaiko labai retai, net nebėra nė vieno telefono modelio, apie kurį galėtume pasakyti, kad jis nevykęs”, – pasakoja bendrovės “Mobilera” atstovė Lida Kerienė, primenanti, kad dar neseniai prastą reputaciją turėjo kai kurie “Sony Ericsson”, “Nokia” ir kitų gamintojų telefonų modeliai.

Jai antrina ir telefonus remontuojančios “Mobilios garantijos” atstovai – pasak jų, gedimus dabar dažniausiai lemia atsitiktinumas arba vartotojų neatsargumas. “Seniai baigėsi laikai, kai gesdavo telefonų garsiakalbiai ar lūždavo klaviatūros”, – aiškina specialistai. Tiesa, jie pastebi, kad dažniau linkę gesti telefonai su slankiuoju arba atlenkiamu dangteliu, taip pat – daugiau funkcijų atliekantys prietaisai.

Panašias tendencijas įžvelgia ir nešiojamųjų kompiuterių taisyklos “Pelė” specialistai. Jų teigimu, dažniausiai taisyti atnešami sušlapę ar sudaužyti kompiuteriai, o dėl gamintojų kaltės dažniau genda nebent vaizdo lustas, bet ir šio gedimo galima išvengti, tinkamai sureguliavus kompiuterio aušinimą. Paprašyti įvardyti vis dėlto dažniau gendančius nešiojamuosius kompiuterius, trijų kalbintų kompiuterių taisyklų atstovai sutarė, kad dažniau tenka remontuoti kai kuriuos HP modelius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...