2011 Kovo 14

Ūkio ministerija

Naujas ūkio ministras garantuos tęstinumą

veidas.lt

Iš ūkio ministro posto atsistatydinantį Dainių Kreivį turėtų pakeisti svarbiausių darbų tęstinumą garantuojantis žmogus, sako premjeras Andrius Kubilius.

Ministras pirmininkas neįvardija, ar į šias pareigas bus siūlomas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys.

“Žmogus, tinkamas tokiam darbui, ir garantuojantis visų svarbiausių darbų labai efektyvų tęstinumą”, – po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė A.Kubilius.

Anot jo, dėl naujojo ministro bus tariamasi su TS-LKD frakcijos Seime nariais, D.Kreiviu ir su prezidente Dalia Grybauskaite.

“Rasime bendrą sutarimą su prezidente, dabartiniu ūkio ministru, ir mano sprendimas bus suderintas. Iš esmės turiu pasakyti, kad vienas iš pagrindinių tikslų, kurio sieksime, tai visų svarbiausių darbų tęstinumas. Su prezidente nesutarimo dėl to nėra”, – kalbėjo premjeras.

“Kaip ir priklauso pagal visas parlamentinės demokratijos tradicijas, šį klausimą dar aptarsime su frakcija, ir sprendimas artimiausiu metu bus paskelbtas”, – žadėjo A.Kubilius.

Jis neatsakė, ar ūkio ministro klausimą aptarė su šalies vadove pirmadienį.

“Vis klausinėjate tokių klausimų, kurių aš nesiruošiu komentuoti, ir įpraskite, kad kiekvieną pirmadienį per tas pačias duris įeinu, per tas pačias išeinu aštuntą ryto ir po to daug nekomentuoju”, – teigė A.Kubilius.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys sakė, kad premjeras pirmadienį informavo prezidentę, jog tą pačią dieną D.Kreivio atsistatydinimo prašymas turėtų pasiekti Prezidentūrą.

Paklaustas, ar įteiks D.Grybauskaitei ūkio ministro atsistatydinimo prašymą, A.Kubilius atsakė: “Tai nėra problema”.

Į skandalą dėl paramos savo buvusiam verslui patekęs ūkio ministras D.Kreivys apie atsistatydinimą pranešė praėjusį antradienį, iš karto po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, kai skyrė Europos Sąjungos lėšų dviem sostinės mokykloms renovuoti. Renovavimo konkursus buvo laimėjusi ministro motinos iš dalies valdoma įmonė.

Ministras sakė su VTEK išvadomis nesutinkantis ir jas skųsiantis teismui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...